09:52 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Šaudyo pratybos, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje nepilnamečiams vis dar leidžiama turėti ginklus

  © Photo: Facebook / Lietuvos šaulių sąjunga
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  67 0 0

  Seimo narys Simonas Gentvilas pabrėžia, kad Vyriausybės pateiktas projektas, kuriuo paaugliams nuo 16 metų ribojimų įgyti ginklą nėra, šiurkščiai prieštarauja Vaiko teisių konvencijai, ir siūlo amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Pasaulio žiniasklaidai nenutylant apie kraupias nelaimes dėl susišaudymų mokyklose, Lietuvos Vyriausybė nepasimoko iš tragedijų: Lietuvoje nepilnamečiams vis dar leidžiama turėti ginklus, rašoma parlamentaro Simono Gentvilo pranešime Seimui.

  Vyriausybė pateikė įstatymo projektą, kuriuo paaugliams nuo 16 metų ribojimų įgyti ginklą nėra, priešingai ― šiems leidžiama naudotis šautuvais, pistoletais, revolveriais ir kitais B, C kategorijų ginklais.

  Simonas Gentvilas įregistravo įstatymo projekto siūlymą, kuriuo siekiama amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų.

  Pasak jo, Vyriausybės teikiamame projekte nurodoma, kad asmuo nuo 16 metų galės įgyti ginklą, tačiau nėra aišku, nei kur jį laikys, nei kaip naudos ar transportuos. Teisę vairuoti asmuo įgyja tik sulaukęs 18 metų, taigi akivaizdu, kad ginklo gabenimas gali kelti pavojų ne tik pačiam paaugliui, bet ir aplinkiniams.

  Projekte taip pat nėra numatytų aplinkybių, kurios būtų susijusios su nepilnamečio asmens ginklo praradimu, neteisingu panaudojimu. Neužsimenama ir apie nepilnamečius globojančių asmenų, tėvų pareigas ir atsakomybes.

  Parlamentaras pabrėžia, kad Vyriausybės pateiktas projektas šiurkščiai prieštarauja Vaiko teisių konvencijai, ir siūlo įstatyme nurodytą amžiaus cenzą padidinti iki 18 metų. Pasiūlymas parengtas, konsultuojantis su NVO vaikams konfederacija ir Lietuvos ginklų savininkų asociacija.

  Dar šia tema

  Seime siūloma senovinius šaltuosius ginklus priskirti senovinių ginklų kategorijai
  Vyriausybė sugriežtino ginklų pardavimą civiliams
  Tegai:
  ginklas, nepilnamečiai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos