13:15 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Vilnius pasipildė dar vienu dviračių taku, dviratininkams Rūdninkų gatvė yra patogi jungtis tarp Rotušės ir Halės turgavietės arba Pylimo gatvės

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Sostinės Rūdninkų gatvėje paženklintas ir atskirtas dviračių takas, kuriuo galima važiuoti prieš automobilių eismą, o plati gatvės važiuojamoji dalis susiaurinta iki minimalių parametrų, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai.

  Norint gatves, kuriose dideli pėsčiųjų srautai, padaryti saugesnėmis, Rūdninkų g. atkarpoje, tarp Rotušės ir Pylimo gatvių, nuo šiol automobiliu reikės važiuoti lėčiau. Čia, kaip didžiojoje Senamiesčio dalyje, greitis ribojamas iki 20 kilometrų per valandą.

  Новая велодорожка в Вильнюсе на улице Руднинку
  Nauju taku galima važiuoti prieš automobilių eismą

  Dviratininkams Rūdninkų gatvė yra patogi jungtis tarp Rotušės ir Halės turgavietės arba Pylimo gatvės. Iki šiol šioje gatvėje dviratininkai važiavo šaligatviu, kur buvo pažymėtos dviračių juostos, o nuo šiol dviratininkai galės važiuoti gatve abiem kryptimis: link Pylimo gatvės kartu su automobilių srautu ir link Rotušės — prieš automobilių eismą.

  Šiemet Vilniaus savivaldybė planuoja nutiesti ir sutvarkyti apie 30 km dviračių takų, arba tris kartus daugiau negu pernai. Per artimiausius kelerius metus siekiama baigti formuoti nenutrūkstamą ir patogų pagrindinių dviračių trasų tinklą bei užtikrinti žymiai saugesnį ir malonesnį susisiekimą dviračiu miesto urbanizuotoje dalyje, teigiam apranešime. Taip pat šiemet visame mieste bus įrengta 1 tūkst. 500 naujų dviračių stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius.

  Skaičiuojama, kad bendros investicijos į dviračių ir dalies pėsčiųjų infrastruktūros gerinimą šįmet sieks daugiau kaip 4 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Lietuvos vaikai virtualioje realybėje mokėsi saugiai važinėti dviračiais
  Neries pakrantėje atidarytas naujas dviračių takas "Birutės vingis"
  Lietuvos sostinės gatvėse pasirodė "Cyclocity Vilnius" dviračiai
  Vilnius imasi iniciatyvos projektuoti modernius dviračių takų bortelius
  Tegai:
  kelionė dviračiais, dviračių takai, Vilnius

  Svarbiausios temos