12:35 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Į pareigūnų stažą bus įskaičiuotas pusmetis po nepriklausomybės atkūrimo

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Seimas pritarė Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisai, nustatydamas, kad į stažą bus įskaičiuotas ir tarnybos TSRS VRM kariuomenės padaliniuose laikas nuo 1990 metų kovo 11 dienos, iki visų objektų apsaugą perėmė Lietuvos Respublika

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Seimas pritarė siūlymui į pareigūnų stažą įskaičiuoti pusmetį po nepriklausomybės atkūrimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimas pritarė Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisai, nustatydamas, kad į stažą bus įskaičiuotas ir tarnybos TSRS vidaus reikalų ministerijos vidaus kariuomenės padaliniuose, vykdžiusiuose Lietuvos Respublikos teritorijoje veikusių įstaigų apsaugą ir kontrolę, laikas laikotarpiu nuo 1990 metų kovo 11 dienos, iki šių įstaigų apsaugą ir kontrolę perėmė Lietuvos Respublika, tai yra nuo 1990 metų kovo 11 dienos iki 1991 metų gruodžio mėnesio.

  Pataisa priimta už balsavus 91 Seimo nariui, nė vienam nebuvus prieš ir vienam parlamentarui susilaikius.

  Priimta pataisa įgyvendinamas 2016 metų birželio mėnesį priimtas Konstitucinio Teismo nutarimas, kuriame ir nustatyta, kad "Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais".

  Kartu patikslintas ir įstatymo taikymo reglamentavimas.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas reikalauja būtinos pensijų sistemos pertvarkos
  Varkalis: ar pensijų reforma pateisins žmonių lūkesčius
  Tegai:
  pareigūnų darbo stažas, Lietuva

  Svarbiausios temos