19:41 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Dalai Lama Vilniuje viešai skaito paskaitą Laimės menas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Dalai Lama Vilniuje mokė laimės meno

  © Photo: Facebook/Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5002

  Vilniuje besilankantis Dalai Lama viešai skaitė paskaitą, kurioje išskirtinį dėmesį skyrė visų žmonių individualiai atsakomybei rūpintis pasauliu ir kvietė šį amžių padaryti taikos amžiumi

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Į Vilnių keturioms dienoms atvykęs Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama ketvirtadienį viešai skaitė paskaitą "Laimės menas" bei susitiko su meru Remigijumi Šimašiumi, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savo paskaitoje keturioliktasis Dalai Lama į susirinkusiuosius kreipėsi "broliai ir seserys" bei kalbėjo ne tik apie tai, kaip tapti laimingu, tačiau ir apie visų mūsų individualią atsakomybę rūpintis pasauliu. Tibeto dvasinis lyderis taip pat prisiminė ir ilgus dešimtmečius trukusią Lietuvos okupaciją bei Lietuvos tautos drąsą siekiant laisvės. Dalai Lama buvo bene pirmasis pasaulio lyderis, pasveikinęs nepriklausomybę atgavusią Lietuvą.

  Dalai Lama Vilniuje viešai skaito paskaitą Laimės menas
  Dalai Lama Vilniuje viešai skaito paskaitą "Laimės menas"

  Kalbėdamas su gausiai susirinkusia auditorija, Dalai Lama skatino prisiminti, kad taika ateina ne iš kažkur aukštai, o iš mūsų pačių vidaus. Visuomenės klestėjimas prasideda nuo žmogaus, nuo jo vidinės laisvės ir ramybės. Žmogus iš prigimties yra kitais besirūpinanti būtybė, o šiais laikais tą visuomenė dažnai pamiršta, tapdama per daug savanaudiška. Dalai Lama kvietė šį amžių padaryti tikru taikos amžiumi ir pradėti rūpintis kiekvienu iš septynių milijardų pasaulio žmonių.

  Dalai Lamą bei susirinkusius sveikino sostinės meras Remigijus Šimašius, Tibeto dvasiniam lyderiui taip pat įteikdamas ir Tibeto skvero Vilniuje nuotrauką.

  "Norėčiau pradėti jūsų paties žodžiais — meilės poreikis yra žmogaus būties pagrindas. Čia susirinkę atėjome pamatyti ne tik žmogų, kuris yra ryškus, dvasingas, drąsus, bet atėjome pamatyti ir viso to būties pagrindo — mes atėjome ieškoti meilės. Dažnai gyvenimo kelyje tie dalykai pasimeta. Todėl šiandien esame labai dėkingi, kad savo būvimu jūs primenate šį gyvenimo prioritetą ir išryškinate svarbiausius dalykus. Aš savo ruožtu noriu labai padėkoti, kad ir vėl apsilankėte Vilniuje. Jūsų žinia ir jūs pats asmeniškai visada esate laukiami sostinėje", — sakė Šimašius.

  Auditorija, susirinkusi klausyti Dalai Lamos paskaitą
  Auditorija, susirinkusi klausyti Dalai Lamos paskaitą

  Trečiadienį Dalai Lama taip pat apsilankė sostinės Užupio rajone esančiame Tibeto skvere. Ten Nobelio taikos premijos laureatas pasodino simbolinį medį Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga.

  Dalai Lama Lietuvoje lankosi jau trečią kartą. Pirmą kartą 2001 metais — tuomet Tibeto dvasiniam lyderiui buvo suteiktas Užupio garbės piliečio vardas. Antrąjį kartą į Vilnių Dalai Lama atvyko 2013 metais.

  Dar šia tema

  Kryžkelėje: kas Lietuvai vertingiau — Kinijos juaniai ar Tibeto laisvė
  Dalai Lama birželį apsilankys Vilniuje
  "Suirutė mintyse" Lietuvos išorės politikoje
  Dalai Lama svajoja apie tai, kad NATO būstinė persikeltų į Maskvą
  Lietuvos ir Tibeto draugystę vainikuoja lentelė tibetiečių kalba Užupyje
  Tegai:
  Dalai Lama, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos