21:29 2019 Balandžio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Dūmų detektorius, archyvinė nuotrauka

  Palangoje suveikęs dūmų detektorius padėjo išvengti nelaimės

  © Depositphotos/ nikkytok
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Kurorto mieste, viename iš medinio daugiabučio namo butų, ant viryklės be priežiūros buvo paliktas maistas; kai jis pradėjo svilti, suveikė dūmų detektorius ir lauke buvę kaimynai laiku iškvietė ugniagesius gelbėtojus

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Suveikus autonominiam dūmų detektoriui, nuo liepsnų buvo apsaugotas medinis daugiabutis namas, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Birželio 13 dieną,  apie 12 valandą, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Nėries gatvėje iš namo pro langą veržiasi dūmai.

  Ugniagesiai gelbėtojai, atvykę į vietą, negalėjo patekti į vidų, todėl teko laužti duris. Įėję į butą jie pamatė, kad namie nieko nėra, o ant viryklės be priežiūros paliktas maistas.

  Viskas galėjo baigtis dar blogiau, jei name nebūtų įrengtas autonominis dūmų detektorius. Kai maistas pradėjo svilti, dūmų detektorius iškart pradėjo skleisti signalą, lauke buvę kaimynai išgirdo jį ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus.

  Pasak gelbėtojų, tai puikus pavyzdys, kai mažas prietaisas, kuris skleidžia šaižų garsą, gali išgelbėti ne tik gyvybę, bet ir turtą. Išgirdę autonominio dūmų detektoriaus skleidžiamą garsą, kaimynai ar aplinkiniai gali padėti išvengti skaudžios nelaimės, kai ugnis pasiglemžia viską.

  Dar šia tema

  Draudikai atlygins gaisrą patyrusiems žmonėms žalą net jeigu nėra dūmų detektoriaus
  Vilniuje per gaisrą žuvo moteris
  Kaip nenukentėti nuo privalomų dūmų detektorių sukčių
  Ugniagesiai nuo gegužės pradės masinius reidus po Lietuvos gyventojų būstus
  Baudos išgelbės nuo gaisro gyvybes ir turtą
  Tegai:
  dūmų detektorius, gaisras, Palanga, Lietuva

  Svarbiausios temos