01:45 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  NATO laivynas, archyvinė nuotrauka

  Baltijos jūroje baigiasi pratybos "BALTOPS 2018"

  CC0 / Commander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet Follow
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  NATO ir neutralių šalių partnerių valstybių kariniai laivai šią savaitę vykdę paskutinius aktyvius veiksmus jūroje, grįžta į Vokietijos Kylio uostą

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Šiandien Baltijos jūroje baigiasi karinės pratybos "Baltijos operacijos 2018" (angl. "BALTOPS 2018"), kurios prasidėjo Klaipėdoje birželio 1 dieną, praneša Lietuvos kariomenė.

  Kariniai laivai, šią savaitę vykdę paskutinius aktyvius veiksmus jūroje, grįžta į Vokietijos Kylio uostą.

  Pratybose "Baltijos operacijos 2018" šiemet dalyvavo 43 kariniai laivai ir kiti kariniai jūrų pajėgų vienetai, daugiau kaip 60 orlaivių iš šešiolikos NATO ir neutralių  šalių partnerių (Švedijos ir Suomijos) valstybių. Iš viso pratybose dalyvavo daugiau kaip penki tūkstančiai karių.

  Lietuva pirmą kartą šių pratybų pradinės fazės metu birželio 1-4 dienomis Klaipėdoje padėjo organizuoti galutinę laivų junginių veiksmų jūroje planavimo konferenciją. Dėl to į Klaipėdos uostą minėtomis dienomis buvo suplaukę 33 užsienio kariniai laivai priešakyje su didžiausiu pratyboms vadovavusiu JAV karinio laivyno štabo laivu "Mount Whitney". Birželio pirmąjį savaitgali Klaipėdoje lankėsi daugiau kaip trys tūkstančiai užsienio karo jūrininkų.

  Šias didžiausias NATO pratybas Baltijos jūroje organizavo NATO smogiamosios ir palaikymo pajėgos (angl. Naval Striking and Support Forces NATO, trump. STRIKFORNATO), kurioms iš štabo laivo "Mount Whitney" vadovavo JAV VI laivyno vadė vice-admirolė Liza Franketi (Lisa Franchetti). Pratybų pagrindiniai tikslai buvo šie: tarp dalyvaujančių NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų išplėsti sudėtingų kompleksinių operacijų mastą; taip pat didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką bei kelti dalyvaujančių jūrų pajėgų kompetencijos lygį.

  Lietuvos karinės jūrų pajėgos su savo kariniais laivais pratybose "BALTOPS" dalyvauja kasmet nuo 1993 metų. 

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: dėl NATO pratybų Baltijos šalyse laimi tik prostitutės
  Savanorių pajėgų kariai išvyko į pratybas JAV
  Tegai:
  Baltops 2018, NATO, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos