04:00 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Į gyvūnų globos organizaciją kreipėsi moteris, kuri tapo žiauraus elgesio liudininke ir priglaudė šunį

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Gyvūnų gelbėjimo organizacija "Vyšnių sodas" Facebook pasidalino žiauraus elgesio su gyvūnais istorija, kai Lentvaryje iš traukinio konduktorius išmėtė haskį. Organizacija nuvyko į įvykio vietą parsivežti nukentėjusio šuns. Pranešama, jog jis sveikas, tačiau išsigandęs. Kur jo šeimininkai, kol kas nėra žinoma.

  "Lentvaryje — žiaurus traukinio konduktoriaus poelgis. Šunį per prievartą išstūmė iš traukinio ir paliko likimo valiai be galimybės rasti namus", — rašoma organizacijos pranešime.

  Dar visai neseniai rašėme šviečiamąjį straipsnį apie gyvūnų vežimo taisykles ir pateikėme Lietuvos geležinkelių atstovo atsakymus į žmonėms rūpimus klausimus. Kartu pasidžiaugėme, kad dar niekada Lietuvos geležinkelių istorijoje joks gyvūnas nebuvo išprašytas iš traukinio, kad personalas esant galimybei keliaujantiems keturkojams net pasiūlo vandens.

  "Kas turėjo nutikti, kad reikėjo išmesti haskį iš traukinio? Nejaugi nebuvo įmanoma rasti sprendimo ar kompromiso? Juk gyvūnas iššveistas į nebūtį, greičiausiai toli nuo namų, kurių nebesugebės rasti pats. Kiek žmogiškumo dar likę mumyse?" — rašo organizacijos atsovai.

  Viską mačiusi moteris važiavo tuo pačiu traukiniu, ji vežė savo katytę, kuriai reikėjo veterinarinės pagalbos, iš Lazdėnų į Lentvarį. Išmestą šuniuką ji iš karto priglaudė prie savęs ir puolė ieškoti pagalbos. Juk nepažįstamoje teritorijoje pasimetęs didelis gyvūnas šalia traukinio bėgių — ypatingai pavojinga situacija, kuri per kelias sekundes galėjo pasibaigti tragiškai.

  Gyvūnų gelbėjimo organizacija "Vyšnių sodas" prašo atsiliepti daugiau įvykio liudininkų.

  Netrukus "Lietuvos geležinkeliai" pakomentavo situaciją.

  Į Vilnių vykstančiame traukinyje konduktoriai pastebėjo Sibiro haskių veislės šunį. Spėjama, kad šuo įsmuko į traukinį nepastebėtas Lazdėnų stotelėje, drauge su keliavusia vaikų grupe. Šuo buvo palaidas, traukinyje nebuvo jo šeimininko. Įvertinę situaciją, darbuotojai nusprendė, kad haskis gali kelti grėsmę vaikų ir kitų keleivių saugumui, todėl artimiausioje stotyje, Lentvaryje, paprašė keleivių, kad šunį iš traukinio išviliotų. Šuo nebuvo fiziškai išmestas iš traukinio, nebuvo sužeistas.

  Visame atsakomybių ir paslaugų spektre svarbiausias mums yra — keleivių saugumas. Traukinyje šuo buvo be šeimininko, be pavadėlio ir antsnukio. 

  "Apgailestaujame, kad šiuo atveju ne viskas buvo padaryta tinkamai. Konduktoriai turėjo kreiptis į tarnybas, kurios saugiai paimtų šunį iš traukinio ir juo pasirūpintų", — parašė bendrovės atstovai.

  Dar šia tema

  Gyvūnų globėjų asociacija kaltinama žiauriu elgesiu su gyvūnais
  Lietuvoje stiprinama kova su neteisėta prekyba augalais ir gyvūnais internete
  Keisis žiauraus elgesio su gyvūnais tyrimų tvarka
  Tegai:
  žiaurus elgesys su gyvūnais, Lietuvos geležinkeliai, Lietuva

  Svarbiausios temos