14:31 2019 Liepos 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.4625
  Medikų mitingas, archyvinė nuotrauka

  Medikai vėl žada streikuoti dėl mažų atlyginimų

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Pasak sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, Sveikatos apsaugos ministerija nesilaikė savo pažadų 20 proc. padidinti darbo užmokestį

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lietuvos gydytojai vėl ruošasi streikuoti dėl mažų atlyginimų, praneša LRT.

  Pasak leidinio, gavę praėjusio mėnesio algalapius kai kurie medikai neaptiko Sveikatos apsaugos ministerijos žadėto atlyginimų padidėjimo.

  Anksčiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žadėjo, kad nuo gegužės atlyginimai bus didinami 20 proc. Vėliau patikslino, kad vidutiniškai 20 proc. ir ne visiems medikams, o tik mažiausiai uždirbantiems: pirminės sveikatos priežiūros gydytojams ir slaugytojams.

  Dėl atlyginimų didinimo dar pernai su medikais sutaręs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiemet žadėjo, kad nuo gegužės atlyginimai bus didinami 20 proc. Vėliau patikslino, kad vidutiniškai 20 proc. ir ne visiems medikams, o tik mažiausiai uždirbantiems: pirminės sveikatos priežiūros gydytojams ir slaugytojams. Taip pat, jis pridūrė, kad didesnį atlyginimą medikams teks užsidirbti, tai yra, nuo gegužės padidinti teikiamų paslaugų įkainiai, apmokami iš ligonių kasos.

  Taip pat gegužę Veryga pasirašė sutartį su medikų profesinėmis sąjungomis , kurioje numatytos "algų grindys". Pastovioji gydytojo atlyginimo dalis turi būti ne mažesnė nei 1 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių), slaugytojų — ne mažesnė nei 700 eurų, o universitetinio aukštojo išsilavinimo neturinčių slaugytojų — ne mažesnė nei 600 eurų.

  Balandžio mėnesį medicinos įstaigų atstovai surengė protestą netoli Seimo pastato. Vilniaus centre susirinkę asmenys reikalavo, kad valdžios institucijos vykdytų savo pažadus ir didintų darbo užmokestį. Medikai jau tada abejojo, ar toks algų didėjimas įgyvendinamas.

  Pasak medikų sąjūdžio tarybos pirmininkės Živilės Gudlevičienės, atlikta medikų apklausa parodė, kaip pasikeitė jų atlyginimai. Iš 1 tūkst. respondentų tik 30 proc. atsakė, kad atlyginimai pasikeitė. Tačiau tik dalies jų atlyginimas didėjo apie 20 proc., kitų — nuo 5 iki 15 proc.    

  Sveikatos apsaugos ministras sako, kad tokia padėtis normali. 20 proc. buvo padidintas darbo užmokesčio fondas, ir algos buvo padidintos tiems, kurie uždirba mažiausiai.

  Veryga patikino, kad Sveikatos apsaugos ministerija įvykdė savo įsipareigojimus, tačiau gydytojai mano, kad taip nėra, ir ketina streikuoti.

  Dar šia tema

  Medikai įvardijo dainą, kuri gali išgelbėti gyvybę
  Medikai papasakojo apie vaikų, nukentėjusių nuo gaisro Irkutsko PC, būklę
  Latvijos medikai ne išrašinės sąskaitas, o sės prie "greitosios" vairo
  Tegai:
  medikų mitingas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos