21:47 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Už suklastoto dokumento naudojimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už kyšio davimą — bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Joniškio rajone sustabdytas Latvijos ir Izraelio pilietybes turintis vairuotojas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą Izraelio vairuotojo pažymėjimą, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Užsienietis, įtariama, bandė papirkti pasienietį 50-čia eurų.

  Penktadienio vakarą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai vykdė bendrą tarnybą su Latvijos pasienio pareigūnais.

  Joniškio rajono Jauniūnų kaimo ribose jie sustabdė iš Latvijos į Lietuvą vykusį  mikroautobusą "Renault Trafic". Jis buvo pažymėtas latviškais numeriais. Transporto priemonę vairavo 46-erių vyras, turintis dvigubą Latvijos ir Izraelio pilietybę. Patikros metu, be kitų dokumentų jis pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą Izraelio valstybės vairuotojo pažymėjimą.

  Aplinkybėms išsiaiškinti ir dokumentams įforminti vairuotoją nuspręsta pristatyti į Šiaulių užkardą. Į jo vairuotą "Renault Trafic" įlipo vienas pasienietis. Pakeliui į Šiaulius dvigubą pilietybę turintis užsienietis, įtariama, VSAT pareigūnui pasiūlė 50 eurų kyšį.

  Vairuotojas buvo įspėtas apie už tokius veiksmus gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau minties duoti, įtariama, kyšį neatsisakė.

  Tuomet vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už suklastoto dokumento naudojimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už kyšio davimą — bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Beje, sulaikytasis, kaip vėliau paaiškėjo, turėjo ir galiojantį Latvijos vairuotojo pažymėjimą. Šio tvarkingo dokumento vairuotojas iš pradžių pasieniečiams kažkodėl neparodė.

  Šeštadienį užsienietis iš areštinės buvo paleistas, skyrus jam kardomąją priemonę — rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Kadangi jo latviškas vairuotojo pažymėjimas nepriekaištingas, Izraelio ir Latvijos pilietybes turinčiam užsieniečiui grąžintas mikroautobusas, kuriuo jis ir išvyko iš Šiaulių užkardos.

  Dar šia tema

  Pasienietis už vairavimą išgėrus ir kyšio siūlymą bus atleistas iš tarnybos
  Tegai:
  kyšis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos