23:22 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  STT tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad Nacionalinio kraujo centro direktorė siekė užvaldyti bei monopolizuoti kraujo plazmos surinkimą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, tęsdami ikiteisminį tyrimą dėl galimų korupcinių nusikaltimų VšĮ Nacionaliniame kraujo centre, tiria galimą užsienio šalių pareigūnų papirkimą.

  Siekiant surinkti tyrimui reikšmingą informaciją, praėjusią savaitę buvo atliekami procesiniai veiksmai Latvijoje.

  Tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad Nacionalinio kraujo centro direktorė kartu su privačios bendrovės, veikiančios asmens sveikatos priežiūros, vaistinių žaliavų surinkimo ir vaistinių preparatų gamybos, farmacijos prekių platinimo srityse, vieninteliu akcininku ir šios bendrovės direktore siekė užvaldyti bei monopolizuoti kraujo plazmos surinkimą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje.

  Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai yra pareikšti 3 asmenims. Nacionalinio kraujo centro direktorė įtariama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, prekyba poveikiu, veikiant bendrininkų grupėje, organizuojant ir padedant imtis komercinės ir profesinės veiklos stambiu mastu, neturint licencijos. Kiti du asmenys įtariami kurstymu ir padėjimu piktnaudžiauti, prekyba poveikiu bei komercine ir profesine veikla stambiu mastu, neturint licencijos.

  Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Tegai:
  korupcija, Nacionalinis kraujo centras, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos