20:48 2019 Kovo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Žaliakalnio funikulierius, archyvinė nuotrauka

  Po įvykusios nelaimės Kauno funikulieriuje siūloma įrengti alkobloką

  CC0 / Stewart Ward / Žaliakalnio Funicular Railway
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Svarstoma galimybė mašinisto darbo vietoje įrengti stacionarų alkotesterį

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Prieš savaitę Kaune neblaivus mašinistas nesuvaldė funikulieriaus ir buvo sužaloti jame buvę mokiniai, po šio įvykio numatoma ateityje funikulieriuje įrengti alkobloką, rašo LRT.

  Įvairius kūno sumušimus patyrę moksleiviai sveiksta, rašoma savivaldybės pranešime. Praėjusios savaitės pabaigoje iš ligoninės buvo išleista vienintelė medikų globoje ilgiau buvusi moksleivė.

  Pasak bendrovės "Kauno liftai" vadovo Jono Guzavičiaus, siekiant, kad ateityje tokios nelaimės nepasikartotų, bus imtasi saugumo priemonių.

  Jis teigia, kad reikia imtis tiek techninių, tiek organizacinių priemonių, skirtų ir paties mašinisto kontrolei. Per vasaros atostogas, kuomet būna mažiausi žmonių srautai, funikulierius bus remontuojamas.

  Svarstoma galimybė mašinisto darbo vietoje įrengti stacionarų alkotesterį, panašų į tokį, kokie būna automobiliuose.

  Žaliakalnio funikulierius 1993 metais buvo privatizuotas, o 2003 metais jį įsigijo ir iki šiol eksploatuoja "Kauno liftai".

  Po nelaimės Žaliakalnyje dėmesys nukrypo ir į Aleksote veikiantį funikulierių. Pasak jį eksploatuojančios bendrovės „Kauno autobusai" vadovo Mindaugo Grigelio, įrenginio techniniai patikrinimai atliekami periodiškai.

  "Paskutinis lynų kelio techninės būklės patikrinimas buvo atliktas balandžio 26 dieną", — teigė Grigelis.

  Patikrinimų metu analizuojami dokumentai, statybinė dalis, metalinių konstrukcijų būklė, lynai, jų jungtys ir įtempimo įrenginiai, nukreipiamieji įtaisai, pavaros ir stabdžiai, stočių mechaninė įranga, elektriniai įrenginiai, signalizacija, vilktuvai, griebtuvai, tikrinamas viso įrenginio veikimas.

  Dar šia tema

  Paviešintas neblaivaus vairuotojo triukas Utenos rajone
  Tegai:
  funikulierius, avarija, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos