09:57 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Vyriausybė nori perkelti Lukiškių kalėjimą iš Vilniaus už Norvegijos pinigus

  © Sputnik / Александра Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80 0 0

  Ministro pirmininko teigimu, pagal dabartinį projektą perkelti kalėjimą iš Vilnaius centro galima per 3-4 metus

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Vyriausybė gavo iš Teisingumo ministerijos planą iš sostinės centro iškelti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą, teigiama LRT reportaže.

  Suskaičiuota, kad jo gyventojai be vargo tilptų kitose įkalinimo įstaigose. Tereikia suremontuoti ar rekonstruoti keletą pastatų. Paramą tam jau pažadėjo Norvegija.

  Jau daugiau nei dešimtmetį nuolat atsiranda idėjų, kaip ir kur iškelti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą iš Vilniaus centro. Prieš 6 metus paskelbtas konkursas žlugo. Atsisakyta ir viešosios, ir privačiosios partnerystės būdu statyti naują kompleksą Liepkalnyje, kuriame būtų visos Vilniaus įkalinimo įstaigos.

  "Mes turėjome alternatyvą — <…> už 250 mln. eurų padaryti viešo ir privataus sektoriaus "bendradarbiavimą" ir iškelti įstaigą, tai dabar teisingumo ministras pasiūlė realius sprendimus. Jo projektas turėtų būti įgyvendintas per 3-4 metus", — sakė premjeras Saulius Skvernelis.

  Pagal naują planą, kuris jau pateko premjerui ant stalo, dalį kalinčiųjų Lukiškėse perkelti į Pravieniškių kalėjimą, kitus, kartu su tardymo izoliatoriumi, įkurdinti Vilniaus antrųjų pataisos namų teritorijoje.

  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Be to, kažkiek tektų perkelti ir į kitas įstaigas. Esamų pastatų remontui ar rekonstrukcijai esą reikėtų 15 mln. eurų, šios lėšos būtų skirtos iš Norvegijos finansinės programos. 

  Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigia, kad kartu su Lukiškių kalėjimu teks kelti buvusį pareigūnų kalėjimą Sniego gatvėje. Šis pastatas Naujininkuose tuščias jau nuo pernai. Tačiau čia beveik porą metų veikiančių pusiaukelės namų taip lengvai iškelti gali ir nepavykti. LRT žiniomis, už Norvegijos lėšas remontuoti pusiaukelės namai, pagal įsipareigojimus, šioje vietoje veikti turi dar bent 3 metus.

  Dar šia tema

  Valdžia ruošiasi iškelti visus kalėjimus iš Vilniaus
  Europos žmogaus teisių teismas pripažino, kad Lietuvoje veikė CŽV kalėjimas
  Tegai:
  Lukiškių kalėjimas, Vilnius

  Svarbiausios temos