18:24 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Buvęs ministras pirmininkas įvardijo stadijas, kurios veda prie diktatūros valstybės santvarkoje, ir pabrėžė, jog Lietuva jau artėja prie paskutinės stadijos

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Buvęs ministras pirmininkas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kubilius savo Facebook paskyroje pasamprotavo apie demokratijos eroziją pasaulyje ir Lietuvoje.

  Politikas pasidalino ištrauka iš žurnale "The Economist" paskelbtos apžvalgos apie demokratijos eroziją pasaulyje, tame tarpe ir Vakaruose.

  Straipsnio autoriaus teigimu, visur scenarijai yra panašūs ir susideda iš keturių dalių: pirmiausia, išrenkamas charizmatiškas lyderis, kuris žada išgelbėti rinkėjus; tada lyderis suranda priešą, su kuriuo reikia kovoti; tada imasi persekioti nepriklausomas institucijas (pavyzdžiui, žiniasklaidą), kurios gali jam trukdyti; galų gale, pertvarko taisykles, kad rinkėjams būtų sunkiau jį pakeisti. 

  Kubilius atkreipė dėmesį į tai, kad pirmųjų trijų stadijų metu šalis dar laikoma demokratine, tačiau kai ateinama prie ketvirtosio stadijos — šalis nustoja būti demokratinė.

  "Mano įsitikinimu, Lietuvoje artėjame prie ketvirtosios stadijos", — apibendrino Lietuvos politikas.

  Dar šia tema

  Kuo įsimintini devintieji Grybauskaitės prezidentavimo metai
  Paksas: Lietuvos politinė sistema patiria griūtį
  Rusijoje patarta Lietuvos prezidentei "prijungti sąžinę ir smegenis" prie politikos
  Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"
  Tegai:
  diktatūra, Andrius Kubilius, Lietuva

  Svarbiausios temos