17:46 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, archyvinė nuotrauka

  Korupcija įtariamas Panevėžio meras nušalintas nuo pareigų

  © Photo: facebook \ Panevėžio miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybės nariai galėjo už kyšius padėti kai kurioms kompanijoms laimėti viešųjų pirkimų konkursus

  VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams nušalino nuo pareigų Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  Seimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Račkauskui skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę teismas nuo pareigų nušalino vienam mėnesiui.

  STT Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

  Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

  STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo.

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais — paslaugomis.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti šešiems asmenims. Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai Gintarei Maskoliūnienei bei kelių privačių bendrovių

  Dar šia tema

  STT: beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų yra giminės
  Karbauskis: Lietuvos didžiausia problema — korumpuoti politikai
  Prekyba poveikiu: dėl Landsbergio uošvio įdarbinimo kreiptasi į STT
  Dėl giminaičių protegavimo į aukštas pareigas biudžetas praranda 20% pajamų
  Tegai:
  korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžys, Lietuva

  Svarbiausios temos