17:24 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Per Jonines gyventojai prašomi nenaudoti fejerverkų ar kitų priemonių, kurios galėtų sukelti gaisrą

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Joninės neįsivaizduojamos be laužų, tad gyventojai, kurdami juos, raginami elgtis labai atsargiai, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

  Didžiojoje dalyje Lietuvos miškų šią vasarą ypatingai sausa.

  Pasak aplinkos viceministro Martyno Norbuto, per Jonines gyventojai prašomi nenaudoti fejerverkų ar kitų priemonių, kurios galėtų sukelti gaisrą. Primenama, kad švenčių metu ten, kur lankymasis miškuose apribotas ar neleistinas, miško poilsiavietėse ir stovyklavietėse laužus kurti griežtai draudžiama.

  Nepaisant šiandien pasirodžiusių kritulių ir numatomo lietaus per šventes, miško gaisrų pavojus ir toliau didėja, formuojasi ypač palankios sąlygos žemutiniams miško gaisrams pereiti į pavojingiausius ― viršūninius gaisrus. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, šiuo metu šalyje vyrauja aukščiausių — ketvirtos ir penktos — klasių miškų gaisringumas.

  Aplinkos ministerija raštu kreipėsi į savivaldybes, kad gyventojai visomis priemonėmis (taip pat ir perspėjimo žinutėmis mobiliaisiais telefonais) būtų informuojami apie gaisrų pavojų miškuose.

  Miškininkai pastaruoju metu budi ir patruliuoja sustiprintu režimu — VĮ Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose veikia 62 budėjimo komandos. Priešgaisrinis stebėjimas vyksta nuo 8:00 ryto iki 1:00 nakties, miško gaisrus taip pat fiksuoja šiuolaikiška stebėjimo sistema.

  Šiemet Lietuvoje jau kilo 154 miško gaisrai. Per tą patį laikotarpį praėjusiais metais jų buvo 60.

  Dar šia tema

  Dalyje Lietuvos miškų dėl gaisrų uždraustas arba apribotas lankymasis
  Tegai:
  joninės, gaisrai miškuose, Lietuva

  Svarbiausios temos