09:38 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Nemokami užsiėmimai senjorams, archyvinė nuotrauka

  Senjorų dėmesiui: Vilnius kviečia atrasti naują hobį

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  911 0 0

  Liepą Lietuvos sostinėje prasidės beveik pusmetį trunkantys nemokami užsiėmimai senjorams, norintiems paįvairinti savo kasdienę rutiną

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Pernai rudenį pirmą kartą vykęs projektas "Susitikim, mieli senjorai" šiemet vėl pasiūlys įdomių laisvalaikio veiklų Vilniaus senjorams, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Liepą prasidėsiantys nemokami užsiėmimai truks beveik pusmetį, o registruotis save netikėtose veiklose išmėginti norintys vyresnieji gali jau dabar.

  Idėjos autoriaus ir projekto vadovo Edgaro Stanišausko teigimu, itin sėkmingi pirmieji metai paskatino gerokai išplėsti iniciatyvos mastą.

  "300 pernai projekte dalyvavusių senjorų patvirtino, kad Lietuvoje nestinga aktyvių ir entuziastingų vyresniųjų. Džiaugiamės, kad šiemet savo kasdienę rutiną paįvairinti galės beveik trigubai daugiau projekto dalyvių. Tikimės, kad ateityje iniciatyvai augant aplankysime ir daugiau senjorų visoje Lietuvoje", — sako Stanišauskas.

  Kadangi pirmaisiais metais senjorai noriai lankė, o dalis vėliau savarankiškai tęsė pradėtas veiklas, šiemet vyresniesiems naujus hobius atrasti padės jau pamėgta profesionalų komanda.

  380 senjorų išmėginti savo jėgas ant parketo galės lankydami sveikatos stiprinimo užsiėmimus — mokydamiesi linijinių šokių su aktore bei šokėja Dalia Michelevičiūte. Tapytojas, parodų kuratorius Linas Liandzbergis 270 vyresniųjų padrąsins į rankas vėl paimti teptuką arba išmėginti tapybą pirmą kartą. 204 senjorai drauge su meistre Kristina Račkauskaite narplios rankdarbių paslaptis.

  Занятия для пожилых людей
  Senjorai mokosi šokių projekto "Susitikim, mieli senjorai" metu

  Pasak pagrindinio projekto partnerio Akių chirurgijos klinikos "Lirema" vadovo Mindaugo Socevičiaus "Susitikim, mieli senjorai" tapo atradimu ir senjorams, ir organizatoriams. Kol vyresnieji drąsiai "nėrė" į naujus pomėgius ir bičiuliavosi, projekto komanda stebėjosi jų drąsa ir atvirumu.

  "Daug vyresnės kartos žmonių Lietuvoje nedvejodami imasi aktyvių laisvalaikio veiklų, o dalis mielai išmėgintų naują hobį, jei turėtų tam palankesnes galimybes. Taigi panašios iniciatyvos labai reikalingos — jos padeda burti ir auginti aktyvių senjorų bendruomenę, kuri gali tapti padrąsinimu tūkstančiams Lietuvos vyresniųjų, nesiryžtančių paįvairinti savo kasdienybę netikėtais užsiėmimais", — teigia Mindaugas Socevičius.

  Vasarą bei rudenį turiningai praleisti norintys senjorai kviečiami jau dabar registruotis ir prisijungti prie projekto, skambindami telefonu 8 60 336 266 arba rašydami elektroniniu paštu susitikim@susitikim.lt.

  Dar šia tema

  Pasitik vasarą puošniuose laivuose: Klaipėda kviečia į "Laivų paradą"
  Vilniaus senjorai saugo moksleivius – padeda pereiti kelią
  Vilniuje — nemokama kava garbaus amžiaus žmonėms
  Tegai:
  nemokami renginiai, senjorai, Susitikim, mieli senjorai, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos