13:12 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  905

  Seimas balsavo už naują Darbo kodekso pataisą, leidžiančią pardavėjams daugiau ilsėtis ir švęsti šventes su savo šeimomis

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Lietuvoje paskutinį mėnesio sekmadienį ir švenčių dienomis nebedirbs parduotuvės, praneša Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" spaudos tarnyba. 

  Seimas palaikė Darbo kodekso pataisas, susijusias su švenčių dienomis. Už tokį įstatymo projektą balsavo 76 parlamentarai, prieš buvo vienas, o susilaikė šeši.

  Posėdyje dalyvavę Seimo nariai bendrai sutarė toliau projektą svarstyti rudenį. Numatyta įstatymo įsigaliojimo data — kitų metų pradžia.

  Šį projektą inicijavo "Tvarkos ir teisingumo" frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis.

  Projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad jo tikslas — užtikrinti darbuotojų teisę poilsiauti per šventes ir kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį ir skirti daugiau laiko savo šeimoms. Apie tai frakcijos narys parašė savo Facebook paskyroje.

  Pataisos autorių teigimu, aptarnaujantis personalas nenorom dirba per šventes ir ne visada gauna užmokestį už darbą poilsio dienomis.

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas  Tomas Tomilinas savo Facebook paskyroje parašė, kad dauguma piliečių pritaria iniciatyvai, nepaisant nepatogumų.

  "Net 70 procentų gyventojų pritaria nuostatai, kad per valstybines šventes ir atmintinas dienas prekybos centrai nedirbtų. Žmonės vis labiau rūpinasi kitais ir tai daro savo komforto sąskaita", — parašė deputatas.

  Lietuvoje per šventes darbuotojai išeina į darbą tik savo noru, išskyrus atvejus, kai jie turi specialų tvarkaraštį arba tai aprašyta kolektyvinėje sutartyje.

  Socialinio draudimo fondo "Sodra" duomenimis, pardavėjo profesija Lietuvoje yra antra pagal populiarumą — tokias pareigas eina 61 tūkstantis žmonių. Daugiau Lietuvoje tik vairuotojų.

  Dar šia tema

  Liūdni lietuviai apsiperka Lenkijoje, o linksmi perka alkoholį Latvijoje
  Tegai:
  Darbo kodeksas, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos