19:51 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  JAV įvyko posovietinės erdvės šalių atstovų susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos aplinkos ministro pavaduotojas; Lietuva neigiamai sureagavo į politiko sprendimą

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Lietuvos politikai sukritikavo Lietuvos aplinkos ministro pavaduotoją Martyną Norbutą už dalyvavimą buvusių TSRS šalių "jaunųjų lyderių" susitikime,  praneša Parlamentskaja gazeta.

  Susitikimą JAV surengė nekomercinis politinių ir diplomatinių sprendimų strateginis centras "StrategEast Centre" ir patirties mainų organizacija "Open World Leadership Center".

  Lietuvos politikai pasipiktino, kad organizatoriai priskyrė Lietuvą prie buvusios Tarybų Sąjungos šalių. Visų pirma, jie nesuprato, kodėl Norbutas sutiko atvykti į susitikimą.

  Susitikime dalyvavo Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos, Moldovos, Gruzijos, Tadžikistano, Uzbekistano ir Ukrainos atstovai. Lietuvos ministro pavaduotojas buvo vienintelis dalyvis, atstovavęs Europos Sąjungai ir NATO.

  Rusija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Lietuva negali dalyvauti renginiuose, kuriuose ji nepriskiriama prie Europos Sąjungos šalių.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija Norbuto dalyvavimą susitikime pavadino "žmogaus klaida" ir pareiškė, kad Lietuva ne buvo TSRS sudėtyje, o buvo "okupuota".

  Norbutas, nepaisant Lietuvos politikų pareiškimų, teigia, kad šis renginys prisidėjo prie demokratijos stiprinimo šalyse, kurios jame dalyvavo, o Lietuva tapo pavyzdžiu kitoms buvusioms tarybinėms respublikoms.

  Dar šia tema

  Lietuvos iniciatyva ES sukurs kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Grybauskaitė paragino "širdimi ir siela" būti pasirengusiems Rusijos "invazijai"
  Tegai:
  Martynas Norbutas, TSRS, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos