01:19 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  212

  Nuo 1990 metų Baltijos respublikų gyventojų skaičius sumažėjo maždaug 20 procentų, teigia Austrijos demografai

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Rytų ir Vidurio Europos gyventojų skaičius dėl emigracijos nuo 1990 metų reikšmingai sumažėjo. Apie tai informuoja leidinys  Kleine Zeitung su nuoroda į mokslininkų iš Austrijos mokslų akademijos ir Vienoje įsikūrusio Wittgensteino (Vitgenšteino) demografijos centro bendrą darbą.

  Labiausiai dėl emigracijos nukentėjo Lietuva, Latvija, Bulgarija, Moldova, Bosnija ir Hercegovina. Čia gyventojų skaičius sumažėjo apie 20 proc. Pasak Austrijos demografų, toks populiacijos nykimas "neturi precedento taikos laikotarpiu".

  Išimtimi tapo tik trys regiono šalys, kuriose nuo 1990 iki 2017 metų gyventojų šiek tiek (2–3 proc.) padaugėjo — tai Čekija, Serbija ir Slovėnija.

  Visiškai kitokia situacija yra Vakarų Europoje. Ten gyventojų skaičius auga daugiausia dėl migrantų antplūdžio. Pavyzdžiui, Šveicarijoje gyventojų skaičius padidėjo 26 proc., Ispanijoje 20 proc., Švedijoje 17 proc. Keliose Vakarų Europos šalyse gyventojų padaugėjimą lėmė ir padidėjęs gimstamumas – pavyzdžiui, Airijoje, kur nuo 2000 metų populiacija padidėjo 36 proc., ir Prancūzijoje (18 proc.).

  Po TSRS žlugimo Lietuvoje gyventojų sumažėjo ketvirtadaliu ir iki šiol emigracijos problema yra viena opiausių. Iš respublikos išvyksta jauni, išsilavinę žmonės, todėl Lietuvos ekonomika praranda darbo jėgą, o senyvo amžiaus žmonių daugėja. Šuo metu pensinio amžiaus žmonės sudaro penktąją dalį šalies gyventojų.

  Lietuvos gyventojų skaičius
  © Sputnik /
  Lietuvos gyventojų skaičius

  Dar šia tema

  Lietuvoje pristatyta kovos su masine emigracija strategija
  Socialdemokratai: žmonės emigruoja, nes nenori mokėti aukštų mokesčių
  Masinė emigracija ir alkoholizmas: kaip Lietuva sutiko savo šimtmetį
  Tegai:
  emigracijos problema, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos