10:10 2019 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB74.5774
  Trijų Kryžių paminklas

  Trijų Kryžių paminklas atgavo savo ankstesnį įvaizdį

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Paminklas buvo padengtas dviem baltų silikoninių dažų sluoksniais, o iki Dainų šventės pradžios planuojama dar sutvarkyti ir link šio paminklo vedančius betoninius laiptus

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Vienas sostinės simbolių, 12 metrų Trijų Kryžių paminklas simbolis vos per keturias savaites tapo vėl akinamai baltu, praneša Vilniaus savivaldybė.

  "Paskutinį kartą Trijų Kryžių paminklas buvo atnaujintas prieš beveik penkis metus, tačiau besikeičiančios oro sąlygos jau buvo gerokai apgadinę šį Lietuvai svarbų monumentą – kai kurie įtrūkimai buvo matomi iš toli ir tikrai nepuošė šio sostinės simbolio", — teigia darbus atlikusios įmonės "Grinda" vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

  12 metrų paminklas, kurį sudaro trys balti sujungti gelžbetoniniai kryžiai, pirmiausia buvo apjuostas pastoliais, kuriais mėnesį vaikščiojo ir darbus atliko 12 bendrovės darbuotojų. Anksčiau buvo pranešama, kad darbų vertė – beveik 17 tūkst. eurų. Pirmiausia buvo pašalintas senasis dažų sluoksnis, užtaisyti įtrūkimai, kai kuriose vietose siekę ir kelias dešimtis centimetrų. Paminklas buvo padengtas dviem baltų silikoninių dažų sluoksniais.

  "Iki Lietuvos šimtmečio Dainų šventės pradžios planuojama dar sutvarkyti ir link šio paminklo vedančius betoninius laiptus", — sako Vaicekiūtis.

  Trijų Kryžių paminklas pagal lietuvių architekto ir skulptoriaus Antano Vivulskio projektą pastatytas 1916 metais, vėliau Tarybiniais laikais nugriautas, o 1989 metais atstatytas.

  Paminklo prieigose Kalnų parke liepos 4 dieną vyks vienas svarbiausių Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginių "Tėvyne mūsų", kuriame pasirodys apie 4 tūkst. dalyvių, o jį stebės apie 10 tūkst. žiūrovų.

  Dar šia tema

  Vilniuje bus perdažytas Trijų Kryžių paminklas
  Tegai:
  Trijų Kryžių paminklas, Vilnius

  Svarbiausios temos