15:35 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas prognozuoja, kad gyventojų darbo užmokestis kils sparčiau

  CC0 / pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Ekspertai pakeitė darbo apmokėjimo didinimo prognozę: jų teigimu, dėl darbuotojų trūkumo algos vietoje 6,7 procento augs 7,6 procento

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lietuvos bankas prognozuoja, kad gyventojų darbo užmokesčiai tebeaugs šiais metais, praneša banko spaudos tarnyba.

  Ekspertų teigimu, dėl darbuotojų trūkumo darbo užmokestis augs nuo 6,7 proc. iki 7,6 proc.

  Lietuvos banko vertinimu, nedarbui mažėjant, o darbuotojų poreikiui nemąžtant, šalies verslas darbuotojų trūkumo problemą gali spręsti trimis būdais: atlyginimų didinimu, investicijomis į gamybos modernizavimą ir plėtrą arba kviesdamasis darbuotojus iš trečiųjų šalių.

  Statistika rodo, kad darbo užmokestis jau kelerius metus auga visuose ekonomikos sektoriuose. Pernai labiausiai jį turėjo pajusti prekybos, žemės ūkio, informacijos ir ryšių, statybos, apdirbamosios gamybos darbuotojai, kurių atlyginimai kilo apie 9-11 procentų. 

  Be to, Lietuvos bankas prognozuoja, kad  nedarbo lygis mažės iki 6,7 proc.

  Ekspertų vertinimu, kainos prekėms ir paslaugoms šiemet kils mažiau nei pernai. Pabrėžiama, kad metų pradžioje naftos kainų augimas buvo aprimęs, tačiau gegužę dėl įtampų tarptautinėje aplinkoje kainos vėl šoktelėjo, kartu kilstelėdamos benzino bei dyzelino kainas ir šalies degalinėse.

  Pieno ir jo produktų kainos šiemet auga beveik ketvirtadaliu mažiau nei 2017 metais, mėsos kainos — beveik perpus mažiau, o viso maisto — apytiksliai šeštadaliu mažiau nei praėjusiais metais.

  Nepaisant Lietuvos banko pareiškimų, Lietuvos statistikos departamentas pranešė apie nedarbo lygio padidėjimą respublikoje pirmąjį metų ketvirtį. Departamento duomenimis, šis rodiklis sudarė 7,2 proc.

  Pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitą, iki 2030 metų Lietuvos darbingųjų gyventojų skaičius gali sumažėti 30 procentų.

  Dar šia tema

  Lietuva pirmauja pagal darbo užmokesčio augimą tarp Baltijos šalių
  Vyriausybė siūlo minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų
  Kodėl Lietuvoje Hipokratas verktų ar Medikų protestas Vilniuje
  Tegai:
  darbo užmokestis, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos