09:10 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lukiškių aikštė, archyvinė nuotrauka

  Vandalai iškasė Lukiškių aikštėje kapsulę su relikvijomis

  © Photo: Vilniaus miesto savovaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  115 0 0

  Lukiškių aikštėje, kur turi atsirasti memorialas "laisvės kovotojams", buvo užkasta kapsulė su relikvijomis, kurią šiąnakt išėmė vandalai

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lukiškių aikštėje Vilniuje pavogta kapsulė su dokumentais, susietais su "kovotojų už Lietuvos laisvę" asmenybėmis, praneša RIA Novosti su nuoroda į portalą "Delfi".

  Vietos žiniasklaidai šią informaciją patvirtino "Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos" pirmininkas Jonas Burokas.

  "Lukiškių aikštėje pamačiau žiaurų vaizdą. Išlaužtas dangtis, kur buvo nuleistos kapsulės su relikvijomis. Viena kapsulė buvo iškelta į paviršių. Mes su policija ištraukėm dar dvi kapsules, vieną su relikvijomis, o kitą su dokumentais. Viena kapsulė yra pagrobta", — sakė žiniasklaidai Burokas.

  Anot jo, iš viso į tam skirtą angą buvo nuleistos keturios kapsulės, dvi su įvairiausiomis relikvijomis, o kitos su tų relikvijų dokumentais, kuriuos rinko po visa Lietuvą.

  Burokas pabrėžė, relikvijos surinktos iš vietų, kur vyko Žalgirio, Saulės bei Salaspilio mūšiai. Taip pat ir iš Kryžių kalno, pagrindinių "partizanų" žūčių vietų bei jų išniekinimo vietų.

  Be to Lukiškių aikštėje palaidotų relikvijų buvo ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ženklelis bei kitų "miško brolių" vadų daiktai.

  Rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas memorialas. Buvo planuojama, kad paminklas atsiras iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai iki šiol net nepradėti.

  Lietuvoje "partizanais" vadinami ir "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikusios ginkluotosios grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais. Antisovietinis nacionalistinis judėjimas suklestėjo Lietuvoje 1944-1947 metais.

  Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių žudymo karo metu, bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paprastų tarybinei valdžiai palankių piliečių sunaikinimo.

  Dar šia tema

  TS-LKD kaltina Vilniaus valdžią padidinta Lukiškių aikštės darbų sąmata
  Labašauskas turi įrodyti, kad jo "bunkeris" nepažeis Lukiškių aikštės reljefo
  Konservatoriai reikalauja Lukiškių aikštėje pastatyti Vyčio skulptūrą
  Ramanausko-Vanago laidotuvėms bus sudaryta Valstybinė laidotuvių komisija
  "Miško brolis" Ramanauskas-Vanagas palaidotas Vilniaus Našlaičių kapinėse
  Kitąmet paminklas Ramanauskui-Vanagui atsiras JAV Konektikuto valstijoje
  Tegai:
  "Lietuvos partizanai", Lukiškių aikštė, Vilnius

  Svarbiausios temos