18:27 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Šiandien sukanka aštuoneri metai, kai anapilin iškeliavo pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Seimas posėdyje tylos minute pagerbė pirmojo atkurtos Lietuvos Respublikos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko atminimą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Kviesdama Seimo narius pagerbti prezidento atminimą Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė priminė, kad šiandien sukanka 8 metai, kai anapilin iškeliavo pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas. Jo Lietuva neteko 2010 metų birželio 26 dieną.

  Algirdas Mykolas Brazauskas  gimė 1932 metų rugsėjo 22 dieną Rokiškyje.

  Aleksandras Udalcovas deda geles ant Brazausko kapo, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Jis buvo pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas, Lietuvos komunistų partijos centro komiteto pirmasis sekretorius.

  Pradėjęs karjerą kaip jaunas specialistas, Brazauskas komunistų partijoje sparčiai kopė hierarchijos laiptais ir 1988-aisiais, būdamas 56-erių, tapo LKP CK I sekretoriumi. Šį postą jis užėmė iki nepriklausomybės paskelbimo 1990-ųjų kovo 11 dieną.

  Vėliau jis vadovavo nepriklausomai Lietuvai kaip prezidentas (šias pareigas laikinai ėjo 1992-1993, išrinktas kadencijai 1993-1998), vėliau vadovavo šalies vykdomajai valdžiai kaip ministras pirmininkas.

  Algirdas Mykolas Brazauskas nepriklausomybės metais nuolat buvo vienas populiariausių politikų. Jo šalininkai akcentavo, kad valdant Brazauskui šalies ūkis bei politinė padėtis buvo stabilios.

  Savo politinę karjerą Brazauskas susiejo su Lietuvos komunistų partija bei jos įpėdine Lietuvos demokratie darbo partija, vėliau― Lietuvos socialdemokratų partija. Nors ir pasitraukė iš partijos vadovybės organų, tačiau savo įtaką išlaikė.

  Iš aktyvios politikos  Brazauskas buvo pasitraukęs 1998-2001 metais, joje taip pat nebedalyvavo nuo 2007-ųjų.

  Lietuvos Respublikos prezidentai
  © Sputnik /
  Lietuvos Respublikos prezidentai

  Dar šia tema

  Paminėtos šeštos Algirdo Brazausko mirties metinės
  Tegai:
  mirties metinės, Algirdas Brazauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos