23:34 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Kalėjimų departamentui būtini radikalūs veiklos organizavimo pokyčiai, nes audito metu nustatyti pažeidimai byloja apie aplaidų ir žemą Kalėjimų departamento savikontrolės lygį

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Neskaidriai ir neefektyviai panaudojamos valstybės lėšos, išradingai apeinami Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai, aplaidus buhalterinės apskaitos tvarkymas — tai tik dalis Kalėjimų departamento veiklos ir valdymo vidaus audito metu nustatytų pažeidimų, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Audito išvados aiškiai rodo — situacija bausmių vykdymo sistemoje išties yra sudėtinga. Valstybės lėšos naudojamos neatsakingai ir netaupiai. Jeigu šiuos procesus koordinavę asmenys identiškai tvarkytųsi asmeninį ūkį ar finansus, ilgai netrukus tikrai ištiktų bankrotas", — situacija piktinosi teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

  Audito rezultatai atskleidė, kad daliai pirkimus laimėjusių įmonių buvo sumokėta ir už nesuteiktas paslaugas. Taip pat nustatyta atvejų, kai buvo apeinami Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimai, o už dalį įsigytų prekių mokama gerokai brangiau nei rinkos kaina. Nustatyti aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo faktai taip pat signalizuoja apie žemą Kalėjimų departamento savikontrolės lygį. 

  Neskaidrūs viešieji pirkimai ir itin bloga sutarčių vykdymo kontrolė Kalėjimų departamente tapo labiau įprasta praktika, nei atsitiktinumu. Dėl to valstybei galimai buvo padaryta didelė turtinė ir neturtinė žala.

  "Noriu akcentuoti, kad imsimės aktyvių veiksmų identifikuojant kaltuosius. Atsižvelgiant į tai, kad dėl netinkamai vykdytų pareigų valstybei galimai buvo padaryta didelė žala, Kalėjimų departamentas jau artimiausiu metu spręs dėl atsakingų asmenų veiklos įvertinimo", — sakė Jankevičius. 

  Prasti Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų veiklos kontrolės rezultatai yra pakankamas pagrindas nepasitikėti sukurta vidaus kontrolės sistema, nepajėgia užtikrinti Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų veiklos gerinimo ir skaidrinimo. 

  Kalėjimų departamentas be radikalių, esminių veiklos organizavimo pokyčių nesugebės užtikrinti Vyriausybės programinio siekio — skaidrinti biudžetinių įstaigų valdymą — įgyvendinimo. Tai iššūkis ne tik visiems sistemos darbuotojams, bet ir Teisingumo ministerijai. 

  Dar šia tema

  Kybartų pataisos namuose — dar vienas incidentas
  Pataisos namų gydytojas įtariamas prekyba narkotikais
  Europos Taryba nepatenkinta Lietuvos kalinių teisių užtikrinimu
  Tegai:
  Kalėjimų departamentas, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos