23:53 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Piniginė, archyvinė nuotrauka

  Gegužę kas dešimtas lietuvis gavo darbo užmokestį, mažesnį nei 400 eurų

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  "Sodra" teigia, kad palyginti su praėjusiais metais, darbuotojų su žemu darbo atlygiu skaičius sumažėjo

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių Lietuvoje gegužę gavo darbo užmokestį, mažesnį negu minimali mėnesio alga (MMA), kurią sudaro 400 eurų, praneša socialinio draudimo fondo "Sodra" spaudos tarnyba.

  Preliminariais "Sodros" duomenimis, mažesnes negu MMA pajamas gegužę uždirbo vienas iš dešimties  (9,6 proc.) šalies dirbančiųjų. Prieš metus tokių žmonių buvo 13,8 proc. Vidutiniškai šie žmonės gauna 222 eurus per mėnesį.

  "Tai, kad mažų pajamų gavėjų skaičius traukiasi, o šis reiškinys ypač paspartėjo šiais metais, leidžia daryti prielaidą, kad pajamų, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, didėjimui įtakos turi ne tik gerėjanti ekonominė padėtis ar įtampa darbo rinkoje, bet ir institucijų veiksmai — asmeninis dirbančiųjų ir darbdavių informavimas apie neigiamas socialinio draudimo įmokų nemokėjimo pasekmes, galimybių nesumokėti privalomų įmokų ribojimas, nuo šių metų sausio įvedant  minimalias socialinio draudimo įmokas ("grindis")", — sakė "Sodros" vyriausioji patarėja Julita Varanauskienė.

  Jei žmogus uždirba mažiau negu MMA, darbdavys turi sumokėti socialinio draudimo įmokas. Gegužės mėnesį asmenų, uždirbusių mažiau negu MMA, už kuriuos sumokėta papildoma socialinio draudimo įmokos priemoka, buvo 30 tūkstančių. 

  Nuo šių metų pradžios MMA padidėjo 20 eurų — iki 400.

  Anksčiau buvo pranešta, kad nuo liepos 1 dienos pasikeis bedarbio pašalpų ir mokėjimo sąlygų apskaičiavimas — padidės išmokos visiems Lietuvos gyventojams, nepriklausomai nuo stažo. Išmokos bus skiriamos per devynis mėnesius.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Seime siūloma valstybės tarnautojų atlyginimo bazinį dydį didinti 5 procentais
  Lietuva pirmauja pagal darbo užmokesčio augimą tarp Baltijos šalių
  Vyriausybė siūlo minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų
  Tegai:
  darbo užmokestis, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva

  Svarbiausios temos