15:41 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Lietuvos bankas primena, kad "MasterCard" apsauga neveikia, kai kreipiamasi dėl nuostolių, atsiradusių, prekiaujant investiciniais produktais, todėl pinigai gyventojui negrąžinami

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Lietuvos banko duomenimis, vis dažniau pasitaiko apgautų gyventojų, kurie patiria nuostolių prekiaudami rizikingomis finansinėmis priemonėmis, o vėliau kreipiasi į bankus dėl "MasterCard" kortelėmis atliktų mokėjimų atšaukimo, taip siekdami susigrąžinti prarastus pinigus, rašoma banko pranešime spaudai.

  Tokią galimybę paprastai jiems žada nelegaliai veikiančios brokerinės kompanijos.

  "Pastebime, kad nesąžiningi tarpininkai atrado naują būdą manipuliuoti investuotojais ir sumažinti jų budrumą — įtikinėdami, kad investuojant patirtus nuostolius turės padengti "MasterCard". Norime pabrėžti, kad tai yra klaidinanti informacija, ir paraginti gyventojus nepasitikėti tokiais pasiūlymais", — sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis. 

  Pagal "MasterCard" taisykles mokėjimai gali būti atšaukti, kai klientas negauna prekės arba paslaugos, už kurią jis sumokėjo. Tačiau "MasterCard" apsauga neveikia, kai kreipiamasi dėl nuostolių, atsiradusių prekiaujant investiciniais produktais, todėl pinigai gyventojui negrąžinami.

  Pastaruoju metu plintantis sukčiavimo modelis paprastas — paskambinę sukčiai pateikia "itin patrauklų" investavimo pasiūlymą. Kartu su siūlymu prekiauti klientui pateikiami ir klaidinantys patarimai, kaip apsisaugoti nuo galimų nuostolių — jiems tereikia investavimui skirtas lėšas pervesti naudojantis mokėjimo kortele, esą tokios operacijos yra apdraustos ir nesėkmės atveju nuostolius kompensuos "MasterCard" organizacija. Tokie siūlymai yra klaidinantys. Jais susivilioję gyventojai pradeda prekiauti įvairiose internetinėse prekybos platformose "Forex" valiutų rinkų bei kitomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir dažniausiai praranda didžiąją dalį investuotų pinigų, o neretai — ir visus.

  Visais atvejais, kai gyventojai kreipėsi į Lietuvos banką dėl "MasterCard" apsaugos taikymo, šias paslaugas siūlė ir teikė brokerinės kompanijos, kurios neturi teisės teikti investicinių paslaugų Lietuvoje, todėl jų veikla yra nelegali.

  Lietuvos bankas rekomenduoja, kaip nepakliūti į tokių sukčių spąstus

  1. Atsargiai vertinkite visus su investavimu susijusius pasiūlymus ir būtinai patikrinkite, ar paslaugas siūlanti bendrovė yra įtraukta į finansų rinkos dalyvių sąrašą ir turi teisę teikti paslaugas Lietuvoje.

  2. Patikrinkite, ar investuoti siūlanti bendrovė nėra įtraukta į Lietuvos banko reguliariai atnaujinamą nelegaliai veikiančių bendrovių sąrašą.

  3. Neinvestuokite į produktus, kurių nesuprantate. Susipažinkite su Įspėjimu investuotojams dėl investavimo į išvestines finansines priemones ir prekybos internetinėse prekybos platformose.

  Tegai:
  MasterCard, investavimas, sukčiavimas, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos