19:43 2019 Rugpjūčio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1104
 • RUB73.1897
  Mokyklinis autobusas, archyvinė nuotrauka

  Mokykloms skirtas rekordinis skaičius geltonųjų mokyklinių autobusų

  © Фото: smm.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4420

  Nauji autobusiukai bus skirti vežioti mokinius iš reorganizuotų, likviduotų ir pertvarkytų mokyklų kaimuose ir miesteliuose, gyvenančius toliau kaip 3 km, taip pat priešmokyklinio ugdymo, specialiųjų poreikių turinčius mokinius

  VILNIUS, birželio 27- Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija šiemet nupirko rekordinį skaičių mokyklinių autobusų — 157, tai 75 autobusais daugiau nei pernai, autobusai rudenį bus perduoti 58 savivaldybėms, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Nauji autobusiukai bus skirti vežioti mokinius iš reorganizuotų, likviduotų ir pertvarkytų mokyklų kaimuose ir miesteliuose, gyvenančius toliau kaip 3 km, taip pat priešmokyklinio ugdymo, specialiųjų poreikių turinčius mokinius.

  Pasak švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, kiekvienas vaikas Lietuvoje turi saugiai pasiekti mokyklą. Autobusiukai visiems Lietuvos vaikams taip pat atveria galimybes dalyvauti nacionaliniuose konkursuose ir olimpiadose, padeda pažinti savo šalį — dalyvauti ekskursijose ir išvykose.

  "Šiemet autobusiukų skaičius yra rekordinis, beveik dvigubai didesnis nei praėjusiaisiais metais", — sako Petrauskienė.

  Visi mokykliniai autobusai turi 19 vietų. Didesniam saugumui užtikrinti, visuose autobusuose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkotesteriai. Iš 157 autobusų 74 atnaujins mokyklinių autobusų parką ir pakeis jau netinkamus naudoti.

  Šiemet geltoniesiems autobusams pirkti buvo skirta 6,34 mln. eurų ES investicijų lėšų. Jie rudenį savivaldybėms bus perduodami nuosavybės teise.

  Švietimo ir mokslo ministerija, 2000 metais inicijavusi mokyklų aprūpinimą geltonaisiais autobusais, per keliolika metų savivaldybėms jau yra nupirkusi daugiau nei 1000 autobusų.

  Dar šia tema

  Konkursas "Saugokime jaunas gyvybes keliuose" — moksleiviai tikrina savo žinias
  Tegai:
  mokykliniai autobusai, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos