03:19 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Muitinės pareigūnas pastebėjo, kad katerio priekinė dalis sujungta naujomis kniedėmis, išsitraukęs specialų pleištą ir pasišviesdamas žibintuvėliu, pareigūnas žvilgtelėjo už metalo plokštės sienelės ir pamatė ten sukištus cigarečių pakelius

  VILNIUS, birželio 28- Sputnik. Tuo metu, kai Joninių naktį šventę lietuviai ieškojo paparčio žiedo, muitininkai darbavosi, traukdami tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių katerio, Nemunu atplaukusio iš Baltarusijos, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Pro vaizdingoje Nemuno pakrantėje veikiantį Švendubrės pasienio kontrolės punkto upių postą kasdien plaukia įvairios vandens transporto priemonės: kateriai, pramoginiai laivai, pavienių turistų vairuojamos baidarės. Pagal nustatytą tvarką, visi keliautojai, vykstantys šiuo vandens keliu, turi informuoti pasienio tarnybas apie numatomą laiką, kada planuoja kirsti valstybės sieną.

  Švendubrės upių postą aptarnaujantys Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio posto muitininkai pasakoja, kad pranešimą iš Baltarusijos pareigūnų apie birželio 23 dieną, 20:00 val., numatomą katerio plaukimą buvo gavę dar prieš parą ir buvo pasiruošę patikrinti juo vykstančių keleivių bagažą nustatytu laiku.

  Tačiau minėtą dieną Raigardo muitinės posto pamainos viršininkas iš Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbančių kolegų sulaukė skambučio, kad minėtas kateris atvyko kone 6 valandomis anksčiau.

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Kiek nustebintas tokios keliautojų skubos, pamainos viršininkas patikrinti katerio išvyko pats. Už beveik 25 km nuo Raigardo posto esantis Švendubrės upių postas jau buvo sulaukęs trijų kateriu iš Baltarusijos atplaukiusių baltarusių. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai jau tikrino jų asmens dokumentus, o muitininkas, prieš tai pasidomėjęs, ar kateriu į Lietuvą keliaujantys vyrai ir mergina negabena jokių draudžiamų ar privalomų deklaruoti daiktų, nusprendė atidžiau apžiūrėti patį laivą.

  Patyrusi ilgamečio muitinės pareigūno akis pastebėjo, kad katerio priekinė dalis sujungta  gražiomis naujomis kniedėmis. Išsitraukęs su savimi atsivežtą specialų pleištą ir pasišviesdamas žibintuvėliu, pareigūnas žvilgtelėjo už metalo plokštės sienelės ir pamatė ten sukimštus cigarečių pakelius.

  Apie tai, kad greičiausiai aptiko stambią cigarečių kontrabandos siuntą, posto pamainos viršininkas informavo tuo metu poilsio dieną turėjusį Raigardo posto viršininką. Šis nedelsdamas priėmė sprendimą tuoj pat vykti į Švendubrės upių postą ir pagelbėti kolegai. Padėti muitininkams traukti kontrabandą ėmėsi ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai.

  Netrukus paaiškėjo, kad kontrabandinių cigarečių prikimšta ne tik laivo priekyje, bet ir po grindimis, dvigubame dugne. Tokie laivai turi nemažai gamyklinių ertmių, todėl kontrabandininkai nepasivargino slėptuvių įrengti specialiai ir cigarečių pakeliais tiesiog užpildė laivo konstrukcijos ertmes.

  Iš viso pareigūnai iš, atrodytų, nedidelio kateriuko ištraukė 15408 pakelius, arba beveik 31 dėžę kontrabandinių cigarečių "Minsk Capital QS" su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Bendra sulaikytų nelegalių rūkalų vertė su privalomai sumokėti mokesčiais  siekia beveik 42 tūkst. eurų.

  Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Naujausiais duomenimis, katerio vairuotojas pripažino savo kaltę ir šiuo metu yra paleistas už užstatą.

  Dar šia tema

  Baltarusis skubėjo pas sergančią žmoną su didele cigarečių kontrabanda
  Klaipėdoje aptikta narkotikų kontrabanda už 49 mln eurų
  Traukiniu buvo vežama apie 300 tūkst eurų vertės rūkalų kontrabanda
  Tegai:
  cigarečių kontrabanda, Lietuva

  Svarbiausios temos