23:54 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Stichinė sausra paskelbta jau 17 savivaldybių, meteorologų manymu, sausros paveiktų rajonų skaičius tik didės

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Lietuvos meteorologai užfiksavo sausrą dar šešiose šalies savivaldybėse, teigiama Valstybinės hidrometeorologijos tarnybos pranešime spaudai.

  O, jūra, jūra!
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Sausros paveiktų rajonų sąrašą papildė Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Akmenės, Pasvalio ir Jonavos rajono savivaldybės.

  Stichinė sausra aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu toliau alina Alytaus, Marijampolės, Kazlų Rūdos, Jurbarko, Birštono, Druskininkų, Varėnos, Elektrėnų, Kaišiadorių, Trakų ir Joniškio rajono savivaldybes.

  Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, vis dar tęsiasi keturiose savivaldybėse: Širvintų, Telšių, Panevėžio ir Rokiškio rajono savivaldybėse.

  Atsižvelgiant į artimiausių parų orų prognozes, situacija šalyje stipriai neturėtų keistis, tačiau tikimybė, kad iki mėnesio pabaigos stichinė sausra apims dar kelias Rytų Lietuvos savivaldybes, išlieka.

  Iš viso Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Pirmą kartą savivaldybėse sausra buvo paskelbta birželio pradžioje. Vyriausybė ketina svarstyti klausimą dėl sausros paskelbimo nacionaline stichine nelaime.

  Lietuvoje sausra yra vertinama pagal Selianinovo hidroterminį koeficientą (HTK). HTK — tai kritulių kiekio ir oro temperatūros sumų santykis per 30 dienų laikotarpį, kai vidutinė paros oro temperatūra yra aukštesnė nei 10°C. Jeigu HTK < 0,5 nenutrūkstamai išsilaiko 15-30 dienų, yra pasiekiamas pavojingo reiškinio rodiklis — sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos laikotarpiu. Jeigu sausringas laikotarpis tęsiasi ilgiau nei 30 dienų, yra konstatuojama stichinė sausra.

  Kai kuriuose Lietuvos rajonuose dėl didelio gaisrų pavojaus buvo apribotas apsilankymas miškuose. Apie 90 procentų gaisrų kyla dėl žmogaus kaltės, todėl miškų ūkiai nerekomenduoja gyventojams kelti pavojų gamtai ir sau.

  Dar šia tema

  Lietuvos pietuose paskelbta stichinė sausra
  Dalyje Lietuvos miškų dėl gaisrų uždraustas arba apribotas lankymasis
  Tegai:
  sausra, Lietuva

  Svarbiausios temos