20:41 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (336)
  53

  Seimas įtvirtino akušerijos praktikos įstatymo pataisas, kurios leidžia teikti gimdymo paslaugas namuose

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Seimas įtvirtino Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymo pataisas, pagal kurias medicinos darbuotojai teisėtu pagrindu gali teikti gimdymo paslaugas namuose, jei nėra pavojaus gimdyvės ir naujagimio sveikatai, praneša Seimo spaudos tarnyba. 

  "Seimas įteisino gimdymo priežiūros paslaugas namuose, suteikė slaugytojams ir akušeriams daugiau funkcijų ir atsakomybės, įtvirtino slaugos praktikos ir akušerijos praktikos valdymo pagrindus bei išplėtė slaugytojų ir akušerių teises", — teigiama pranešime.

  Už įstatymo pataisas balsavo 75, prieš buvo 4, susilaikė 34 Seimo nariai.

  Įstatyme įteisinta gimdymo priežiūros paslauga namuose, kai nėra didelės rizikos nėštumo veiksnių, ir nustatytas šios paslaugos teikimo modelis. Akušerių teisės išplėstos, suteikiant teisę sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka teikti gimdyvei gimdymo priežiūros paslaugas namuose, kai nėra didelės rizikos nėštumo veiksnių.

  Tokias paslaugas galės teikti akušeris, dirbantis asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje licenciją, suteikiančią teisę teikti gimdymo priežiūros paslaugas namuose. Sutartį dėl minėtos paslaugos teikimo pacientė su sveikatos priežiūros įstaiga sudarys vadovaudamasi Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatomis dėl informuoto paciento sutikimo.

  Galiojantis teisės aktas papildytas nuostata, reglamentuojančia, kad šio įstatymo paskirtis — nustatyti ne tik bendrosios praktikos slaugytojų ir akušerių, bet ir išplėstinės praktikos slaugytojų profesinės kvalifikacijos įgijimą, praktikos sąlygas, teises, pareigas ir atsakomybę, slaugos praktikos ir akušerijos praktikos valdymą. Nustatyta, kad bendrosios praktikos slaugytojų, išplėstinės praktikos slaugytojų ir akušerių kompetenciją nustato sveikatos apsaugos ministras.

  Įstatyme įtvirtinta teisė slaugytojams teikti medikamentinę pagalbą būtinosios medicinos pagalbos atvejais. Akušeriams suteikta teisė skirti ir išrašyti vaistus (vaistinius preparatus), kurių sąrašą ir šių vaistų skyrimo sąlygas nustatytų sveikatos apsaugos ministras.

  Pataisų iniciatorė — Sveikatos apsaugos ministerija.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (336)

  Dar šia tema

  Sveikatos ministras ketina įteisinti gimdymą namuose
  Iniciatoriai siekia įteisinti akušerių ginekologų pagalbą gimdyvėms namuose
  Tegai:
  gimdymas namuose, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos