20:07 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  74

  Dabar ne visi piliečiai, norintys dalyvauti referendume, turi būti įrašyti į rinkėjų sąrašus

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Seimas pritarė siūlymui sumažinti kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Už reikalavimų sumažinimą balsavo 67, prieš buvo trys, susilaikė 16 Seimo narių.

  Pagal dabar galiojančias Referendumo įstatymo 7 straipsnio 3 dalies nuostatas, Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimui turėtų pritarti daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  Svarstomo Referendumo įstatymo 7 straipsnio 3 dalies pakeitimas įtvirtintų, kad sprendimas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  Seimo posėdyje šį klausimą numatoma svarstyti rudens sesijos pradžioje.

  Referendumą dėl dvigubos pilietybės įvedimo Lietuvoje siūloma rengti kartu su prezidento rinkimais 2019 metais.

  Anksčiau parlamentarai kreipėsi į Lietuvos Konstitucinį Teismą su prašymu pakeisti esamą Konstituciją. Jie pabrėžė, kad po respublikos įstojimo į Europos Sąjungą gyventojų migracija padidėjo, todėl reikia atnaujinti dokumentus. Konstitucinis Teismas nutarė, kad dvigubos pilietybės įvedimas respublikoje yra įmanomas, tik organizuojant referendumą. Šiuo metu pagrindinis įstatymas draudžia lietuviams tuo pačiu metu būti respublikos ir kitos valstybės piliečiais.

  Praėjusių metų pabaigoje Seimas sukūrė darbo grupę, kuri užsiims referendumo organizavimo klausimais. Jai vadovauja Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

  Dar šia tema

  Sudaryta darbo grupė spręsti referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimus
  Seimas pradeda ruoštis referendumo dėl dvigubos pilietybės organizavimui
  Laikas sprukti: kodėl Lietuvos valdžiai nevapyks sustabdyti emigracijos
  Tegai:
  dviguba pilietybė, referendumas, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos