11:15 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Šalies verslo subjektams suteiktas ilgesnis laikotarpis prisitaikyti prie Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS), įdiegtos šių metų pradžioje

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik.  Aplinkos ministras Kęstutis Navickas užvakar dar trims mėnesiams — iki spalio 1 dienos — pratęsė laikotarpį, kad gamintojai ir importuotojai turėtų daugiau laiko integruoti savo naudojamas verslo valdymo informacines sistemas su GPAIS, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai. 

   

  Verslo subjektai apskaitos duomenis gali vesti tiesiai į GPAIS nuo pat jos įdiegimo pradžios. Kadangi dalies įmonių duomenų apimtys yra labai didelės, Aplinkos ministerija gegužės pradžioje gamintojams ir importuotojams sudarė galimybes automatizuoti duomenų teikimą į GPAIS — jų verslo valdymo sistemas susieti su šia sistema. Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė, birželio pabaigoje tokias integracines sąsajas buvo susikūrę daugiau kaip 30 verslo subjektų. 

  Pereinamuoju laikotarpiu gamintojai ir importuotojai, turintys verslo valdymo sistemas, kurias planuoja susieti su GPAIS, apskaitos duomenis galės pildyti šiose sistemose. Nuo spalio 1 dienos, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, apskaitos duomenys naudojantis integruotomis sistemomis turės būti automatiškai sukelti į GPAIS. 

  Atliekų tvarkytojai ir darytojai pereinamuoju laikotarpiu gali pasirinkti — arba duomenis vesti tiesiai į GPAIS, arba juos pateikti savo verslo valdymo sistemose, arba pildyti popierinį ar elektroninį apskaitos žurnalą. Suminius duomenis pereinamuoju laikotarpiu jie turi kas mėnesį suvesti į GPAIS. 

  Kilus klausimų, susijusių su GPAIS, siūloma naudotis GPAIS interneto svetainės Pagalbos skiltyje paskelbtomis GPAIS naudotojų instrukcijomis. Be to, galima konsultuotis tel. +370 616 11104 ir elektroniniu paštu gpais@algoritmusistemos.lt. Aplinkos ministerijos užsakymu šios konsultacijos teikiamos nemokamai. 

  Dar šia tema

  Lietuvos bendrovė Vilniuje ir Vilniaus rajone išpylė pustrečios tonos atliekų
  Vilniuje keičiasi atliekų surinkimo grafikai
  Savivaldybėms bus teikiama parama atliekų surinkimo konteineriams įsigyti
  Radioaktyvių atliekų tvarkymo agentūra bus prijungta prie Ignalinos AE
  Tegai:
  GPAIS, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos