05:14 2018 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1261
 • RUB76.1990
  Apleisti Kirdiejų rūmai Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Radvilaitės gatvėje esantys Kirdiejų rūmai bus rekonstruoti iki 2021-ųjų

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53 0 0

  Planuojama, kad UAB "Kirdiejų rūmai" visiškai sutvarkys pastatą per trejus metus, iki 2021 metų

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Trečiadienį sostinės Taryba pritarė siūlymui sudaryti taikos sutartį su UAB "Kirdiejų rūmais", kuriems priklauso apleisti rūmai Radvilaitės gatvėje, prie Bernardinų sodo, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šie rūmai jau daugelį metų stovėjo visiškai nenaudojami. Ilgą istoriją turintys rūmai buvo tapę ginčų objektu tarp savivaldybės ir bendrovės. Esminiai nesutarimai vyko dėl nuomos mokesčio ir delspinigių mokėjimo pagal sudarytą sutartį tarp dviejų šalių.

  Sostinės Tarybai šiandien pritarus pagrindinėms taikos sutarties sąlygoms — visų bylų nutraukimui, pretenzijų atsiėmimui dėl 0,5 mln. eurų ir 35 tūkst. eurų, kuriuos savivaldybė gaus kaip kompensaciją už laiku nesumokėtą nuomą, — bus galima paspartinti rūmų tvarkymą ir vystymąsi.

  Историческое здание в Вильнюсе, принадлежало государственному деятелю Великого княжества Литовского Яну Казимиру Кердею
  Kirdiejų rūmai Vilniuje

  Taikos sutartis leis suremontuoti rūmus ir pritaikyti sostinės centre esantį pastatą visuomenės poreikiams. Sudarius taikos sutartį, pastatą įsipareigos atnaujinti jų nuomininkai UAB "Kirdiejų rūmai". Planuojama, kad rūmai bus visiškai sutvarkyti per trejus metus — iki 2021 metų.

  Kirdiejų rūmai — istorinė Vilniaus vieta. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose jie minimi dar XVII amžiaus pirmoje pusėje. Iki 1842 metų, kai rūmai buvo uždaryti, pastatas ir jam priklausanti teritorija buvo vienas turtingiausių botanikos sodų Rytų Europoje.

  Историческое здание в Вильнюсе, принадлежало государственному деятелю Великого княжества Литовского Яну Казимиру Кердею
  Kirdiejų rūmų atnaujinimo projektas

  Sovietmečiu rūmai buvo naudojami visuomeniniais tikslais, atgavus nepriklausomybę, penkerius metus jame veikė vienas pirmųjų Lietuvoje skvotų "Barbora". 2005 metais rūmai buvo įtraukti į valstybės saugomų objektų sąrašą.

  Dar šia tema

  Šiauliuose prasidėjo centrinės miesto dalies aikštės rekonstrukcija
  Vilniuje prasideda Rasų kapinių rekonstrukcija už daugiau nei 2 mln eurų
  Tegai:
  rekonstrukcija, Kirdiejų rūmai, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos