22:16 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Planuojama, kad UAB "Kirdiejų rūmai" visiškai sutvarkys pastatą per trejus metus, iki 2021 metų

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Trečiadienį sostinės Taryba pritarė siūlymui sudaryti taikos sutartį su UAB "Kirdiejų rūmais", kuriems priklauso apleisti rūmai Radvilaitės gatvėje, prie Bernardinų sodo, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šie rūmai jau daugelį metų stovėjo visiškai nenaudojami. Ilgą istoriją turintys rūmai buvo tapę ginčų objektu tarp savivaldybės ir bendrovės. Esminiai nesutarimai vyko dėl nuomos mokesčio ir delspinigių mokėjimo pagal sudarytą sutartį tarp dviejų šalių.

  Sostinės Tarybai šiandien pritarus pagrindinėms taikos sutarties sąlygoms — visų bylų nutraukimui, pretenzijų atsiėmimui dėl 0,5 mln. eurų ir 35 tūkst. eurų, kuriuos savivaldybė gaus kaip kompensaciją už laiku nesumokėtą nuomą, — bus galima paspartinti rūmų tvarkymą ir vystymąsi.

  Историческое здание в Вильнюсе, принадлежало государственному деятелю Великого княжества Литовского Яну Казимиру Кердею
  © Photo : Vilnius
  Kirdiejų rūmai Vilniuje

  Taikos sutartis leis suremontuoti rūmus ir pritaikyti sostinės centre esantį pastatą visuomenės poreikiams. Sudarius taikos sutartį, pastatą įsipareigos atnaujinti jų nuomininkai UAB "Kirdiejų rūmai". Planuojama, kad rūmai bus visiškai sutvarkyti per trejus metus — iki 2021 metų.

  Kirdiejų rūmai — istorinė Vilniaus vieta. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose jie minimi dar XVII amžiaus pirmoje pusėje. Iki 1842 metų, kai rūmai buvo uždaryti, pastatas ir jam priklausanti teritorija buvo vienas turtingiausių botanikos sodų Rytų Europoje.

  Историческое здание в Вильнюсе, принадлежало государственному деятелю Великого княжества Литовского Яну Казимиру Кердею
  © Photo : Vilnius
  Kirdiejų rūmų atnaujinimo projektas

  Sovietmečiu rūmai buvo naudojami visuomeniniais tikslais, atgavus nepriklausomybę, penkerius metus jame veikė vienas pirmųjų Lietuvoje skvotų "Barbora". 2005 metais rūmai buvo įtraukti į valstybės saugomų objektų sąrašą.

  Dar šia tema

  Vilniuje prasideda Rasų kapinių rekonstrukcija už daugiau nei 2 mln eurų
  Tegai:
  rekonstrukcija, Kirdiejų rūmai, Vilnius

  Svarbiausios temos