16:13 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Kūdikis, archyvinė nuotrauka

  Liepos 6-osios išvakarėse paskelbta, kiek šalyje gyvena Mindaugų

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  111 0 0

  Šiemet gimusiems berniukams dažniausiai registruojamas Luko, mergaitėms — Lėjos vardas; šie vardai iš pernai metų populiariausiųjų sąrašo išstūmė Mato ir Emilijos vardus

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Pagal šiemet gimusiems šalies gyventojams suteikiamų vardų populiarumą pirmąjį pusmetį taip pat dominavo berniukiški Mato, Kajaus, Jokūbo, Jorio, Nojaus, Beno, Domo, Jono ir Dominyko bei mergaitiški Emilijos, Amelijos, Gabijos, Kamilės, Luknės, Emos, Gabrielės, Patricijos ir Austėjos vardai, skelbia "Registrų centras".

  Liepos 6-osios išvakarėse įdomu sužinoti, ar dažnai lietuviai duoda savo vaikams vienintelio Lietuvos karaliaus vardą.

  Iš viso šiuo metu šalyje gyvena beveik 25,5 tūkst. Mindaugo vardą nešiojančių vyrų ir berniukų, apie 1,5 tūkst. jų — mokyklinio amžiaus (0 — 19 metų). Šalyje gyvena ir septynios mergaitės ar moterys, nešiojančios Mindaugės vardą. 

  Mindaugo vardas nuo 2016 metų suteikiamas rečiau, nors bendrai išlieka populiarus: pavyzdžiui, 2016-aisiais gimė 43 Mindaugai, 2017 metais tokį vardą gavo 32 berniukai, o 2018 meatais, Lietuvai švenčiant valstybės šimtmetį, Mindaugo vardas parinktas jau tik 16-kai berniukų.

  2018 metų I pusmetį gimusiems vaikams rečiausiai buvo suteikiami Romo, Rimgaudo, Mijaus, Ervino, Kristo, Tyro, Artemijaus, Delijos, Liubavos, Žanetos, Vedos, Adijos, Milijos, Aurikos vardai.

  Registrų centro tvarkomo Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu dažniausiai pasitaikantys vyriški vardai yra Vytautas, Jonas, Tomas, Antanas ir Mindaugas, o moteriški — Irena, Kristina, Janina, Lina ir Ona.

  Mindaugo karūnavimo diena
  © Sputnik /
  Mindaugo karūnavimo diena

  Dar šia tema

  Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilnius pirmąkart iškylaus prie Neries
  Valstybės dienos proga – nemokamos ekskursijos
  Valstybės dienos proga — autobusų ir troleibusų vairuotojų meistriškumo varžybos
  Tegai:
  vardai, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Registrų centras, Lietuva

  Svarbiausios temos