20:23 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Jonas Basanavičius, archyvinė nuotrauka

  Tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretas pristatytas Šiauliuose

  Фото: Lietuvos centrinis valstybės archyvas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Iš Telšių į Šiaulius atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Klaipėdoje, Tauragėje, o vėliau pasuks Panevėžio kryptimi

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Lietuvos paštas šiauliečiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą, praneša Lietuvos paštas.

  "Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokiomis ypatingomis progomis Lietuvos paštas kviečia Jus iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą, kuriame iš mažų dalelių – 10 000 pašto ženklų – įžvelgsite vieno iškiliausio mūsų Valstybės kūrėjo – dr. J. Basanavičiaus – atvaizdą", — Šiaulių centriniame pašte vykusiame pašto mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Kauno regiono vadovas Robertas Globys.

  Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais "litiniais" pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė.

  Портрет Йонаса Басанавичюса
  © Photo : Lietuvos paštas
  Tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretas

  Rekordus fiksuojanti agentūra "Factum" neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

  Iš Telšių į Šiaulius atkeliavusi pašto ženklų mozaika jau buvo eksponuota Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Klaipėdoje, Tauragėje, o vėliau pasuks Panevėžio kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius taip pat keliaus Utenos kryptimi, o galiausiai savo kelionę baigs ten, kur pradėjo — sostinėje.

  Šiemet po Valstybės šimtmetį švenčiančią šalį keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš atkurtosios Valstybės šimtmečiui bei 2018-aisiais minėsimo Lietuvos pašto gyvavimo 100 metų sukakčiai skirtų iniciatyvų. Svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta kiti renginiai.

  Dar šia tema

  Panevėžio prokuroras Bulgarijoje atrado Basanavičiaus namą
  Paskelbta, kaip atrodys paminklas Jonui Basanavičiui
  Tegai:
  Jonas Basanavičius, Šiauliai

  Svarbiausios temos