00:54 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Vilniaus jaunimas, archyvinė nuotrauka.

  Dėl PLJS skirtų valstybės lėšų šaukiamas specialus Seimo komisijos posėdis

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos naujai išrinkta valdyba kelia klausimą dėl jau keletą metų organizuojamų suvažiavimų finansavimo skaidrumo

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Reaguodama į žiniasklaidos paskelbtą informaciją apie galimai valstybės institucijų ir įmonių lėšomis netinkamai finansuotą Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimo (PLJS) renginį ir neturėdama viešų ataskaitų apie skirtų lėšų panaudojimą, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija šaukia specialų posėdį, skelbiama Seimo pranešime spaudai. 

  Pasak Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko Kęstučio Smirnovo, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas — vienas didžiausių renginių, sutraukiantis didelę dalį jaunųjų lietuvių lyderių, jį finansuoja daug valstybės institucijų, įmonių, privačių rėmėjų, todėl negali likti jokių abejonių dėl tokiam tikslui skiriamų lėšų tinkamo panaudojimo, ataskaitos turi būti skelbiamos viešai, aiškiai atsakant į visus finansavimo skaidrumo klausimus.

  Žurnalistas Andrius Tapinas praėjusią savaitę viešai pateikė informaciją, jog nuo renginio organizatorių šalinasi Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, kurios naujai išrinkta valdyba kelia klausimą dėl jau keletą metų organizuojamų suvažiavimų finansavimo skaidrumo. Pagal pirminę informaciją, kyla abejonių dėl valstybės institucijų ir įmonių skiriamų paramos lėšų tinkamo panaudojimo, nes viešai nėra pateikiama jokių duomenų apie gautas lėšas, jų panaudojimą, nevykdomos audito procedūros.

  Komisijos narės Rūtos Miliūtės teigimu, specialų posėdį planuojama šaukti liepos 18 dieną. Jame tikimasi sulaukti PLJ susitikimo organizatorių, su jais nesutariančių PLJ sąjungos vadovų, finansinę paramą skyrusių valstybės institucijų ir įmonių, taip pat jaunimo politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovų.

  Darbotvarkėje bus formuojami klausimai, susiję su susistemintais duomenimis apie skiriamą paramą, jos šaltinius, panaudojimo būdus. 

  Dar šia tema

  Atskleistos regioninių kelių įmonių piktnaudžiavimo schemos
  Tegai:
  Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimas, finansavimas, Lietuva

  Svarbiausios temos