18:49 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (20)
  87

  Organizatoriai pabrėžia projekto svarbą, nepriklausomai nuo jo įgyvendinimo teritorijos, ir ragina tautiečius dalintis informacija apie jų represuotus giminaičius

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Ekspedicijos "Misija Sibiras" organizatoriai paskelbė naują maršrutą, šiemet lietuviai vyks į Kazachstaną.

  Maršruto pakeitimas susijęs su tuo, kad Maskva sustabdė vizų išdavimą projekte dalyvaujantiems lietuviams dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų Rusijos karinės memorialinės veiklos Baltijos respublikos teritorijoje atžvilgiu.

  "Sibiras — ne vien geografinė sąvoka, o tremtį ir kalinimus mūsų tautiečiai patyrė ir kitose šalyse, todėl šiemet istoriją saugosime Karagandoje, Džezkazgane ir Balchaše", — rašoma organizatorių paskyroje Facebook.

  Kazachstanas  yra antroji šalis pagal represuotų lietuvių skaičių — apie 50 tūkstančių žmonių. Organizatoriai ragina tautiečius dalintis informacija apie jų represuotus giminaičius ir padėti rasti tuos, kurie galėtų pasidalinti savo istorija.

  Rusija pabrėžė, kad projekto "Misija Sibiras" sustabdymas — priverstinė priemonė, kuri galios iki tol, kol Lietuvos valdžios institucijos suteiks realią galimybę atnaujinti Rusijos karinę memorialinę veiklą.

  Rusijos URM pabrėžė, kad pastaraisiais mėnesiais Lietuvos valdžios institucijos sustiprino savo pozicijas Rusijos memorialinės veiklos Lietuvos teritorijoje klausimais ir pagal pretekstą parengtomis naujomis Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos "Nekilnojamojo kultūros paveldo reikšmingų užsienio valstybių taisyklėmis" užšaldė visus šiais metais planuojamus remonto ir restauravimo darbus sovietų karių laidojimo vietose.

  Projektas "Misija Sibiras" buvo pradėtas 2006 metais. Jo pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Be to, projekto dalyviai susitinka ir bendrauja su likusiais tose vietose tautiečiais.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (20)

  Dar šia tema

  Rusija daugiau neišduoda vizų lietuviams pagal projektą "Misija Sibiras"
  Prasidėjo atranka į ekspediciją "Misija Sibiras"
  Tegai:
  Misija Sibiras, Kazachstanas, Rusija

  Svarbiausios temos