08:20 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Projektus, skatinančius visuomenės pilietinį aktyvumą ir didinančius nepakantumą korupcijai, rengė šalies nevyriausybinės organizacijos

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą 34-iems nevyriausybinių organizacijų pateiktiems projektams, kuriais siekiama didinti visuomenės nepakantumą korupcijai ir skatinti dalyvavimą viešojo valdymo procesuose, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

  Iš viso šiems projektams iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto skirta 2,8 mln. eurų.

  "Tikimės, kad ES parama nevyriausybinėms organizacijoms padės stiprinti pilietinę visuomenę ir ugdys piliečių aktyvumą", — sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Finansavimą gavusi pelno nesiekianti interneto televizija "Laisvės TV" ketina pažangiomis priemonėmis skatinti visuomenės nepakantumą korupcijai, mokyti atpažinti nesąžiningą elgesį ir apie tai pranešti. Iš viso iš ES fondų ir valstybės biudžeto lėšų "Laisvės TV" projektams skirta 100 tūkst. eurų.

  "Laisvės TV" ketina iš pagrindų atnaujinti internetinę platformą, kurioje piliečiai gali anonimiškai pranešti apie pastebėtas korupcijos apraiškas, neskaidrius viešuosius pirkimus, neteisėtus vadovų veiksmus.

  Tai bus pirmoji tokio pobūdžio platforma Lietuvoje, kurios pagalba žurnalistai ir laidos kūrybinė komanda galės tiesiogiai bendrauti su asmenimis, teikiančiais informaciją, užtikrinant šaltinio apsaugą ir duomenų saugumą.

  Socdemai! Ar tai nejuokinga?
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  Iš skirtų lėšų taip pat bus dalinai finansuojamas pilietinis renginys "Laisvės piknikas", kurio tema — nepakantumo korupcijai didinimas. Šiais metais renginyje tikimasi sulaukti daugiau nei 20 tūkstančių lankytojų, jo metu vyks diskusijos pilietinio ugdymo ir nepakantumo korupcijai temomis.

  Po renginio ketinama suorganizuoti 10 susitikimų regionuose, kur būtų pristatoma internetinė platforma ir jos naudojimas, aptariamos galimos korupcijos apraiškos konkrečiuose regionuose, žmonės būtų skatinami atpažinti, informuoti ir patys dalyvauti antikorupcinėje veikloje.

  Projektus, skatinančius visuomenės pilietinį aktyvumą ir didinančius nepakantumą korupcijai, rengė šalies nevyriausybinės organizacijos. Iš viso Vidaus reikalų ministerija sulaukė 68 paraiškų.

  Ketinama tai pradėti daryti jau mokyklinio ugdymo įstaigose. Bus siekiama, kad visuomenė gebėtų reikšti nuomonę apie teikiamų paslaugų kokybę, rūpinamasi, kad jos atstovai kuo aktyviau dalyvautų valdant įstaigas, teikiančias švietimo, sveikatos, socialinės apsaugos, viešojo saugumo paslaugas.

  Dar šia tema

  Korupcija įtariamas Panevėžio meras nušalintas nuo pareigų
  Žūtbūtinė Bako kova su korupcija
  Valdžia ir korupcija — seserys-dvynės
  Prekybos centro statyba Trakuose kvepia korupcija
  Tegai:
  kova su korupcija, Lietuva

  Svarbiausios temos