22:21 2019 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Lėktuvas, archyvinė nuotrauka.

  Kaune vyks Šimtmečio aviacijos šventė

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  160 0 0

  Kauniečiai bei miesto svečiai susiburs grožėtis lėktuvais, raižančiais dangų, o nemokama aviacinė ir kultūrinė programa garantuos nepamirštamą pažintį su aviacijos pasauliu

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kauniečiai bei miesto svečiai susiburs grožėtis lėktuvais, raižančiais dangų, o nemokama aviacinė ir kultūrinė programa garantuos nepamirštamą pažintį su aviacijos pasauliu, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

  Miesto šventėje ras ką veikti ir mažiausias, ir didžiausias: veiks vaikų atrakcionai, tautodailės ir maisto mugės, kavinės, vyks gyvo garso koncertai bei viktorinos. Dar daugiau — kraują kaitins galimybė patiems pasikelti virš senųjų Kauno stogų ir žemyn pažvelgti iš paukščio skrydžio, o likusieji ant žemės galės nusikelti į aviacijos priešistorę, apžiūrinėdami lėktuvų ekspoziciją.

  Šventės atidarymo proga bus pakeltas į orą Lietuvos aviacijos muziejaus pasididžiavimas — legendinio lėktuvo "Lituanica" kopija, kurią prieš 35 metus "Skrydis per Atlantą" kino filmavimui sukūrė aviacijos sportininkas ir aviakonstruktorius Vladas Kensgaila.

  Aviacinė programa žada dar daugiau staigmenų — vyks karinių oro pajėgų pasirodymai, kvapą gniaužiančios užsienio svečių programos, padange nardys NATO naikintuvai. Vyks ir parodomieji skrydžiai akrobatiniais, ultralengvaisiais bei savadarbiais lėktuvais, o unikali parašiutininkų programa ir muzikinis oro balionų šokis nuspalvins padangę.

  Šventės svečiai galės išvysti ir tradicinį trijų lakūnų akrobatinį skrydį "Sparnas prie sparno", su kuriuo pelno aukštas vietas tarptautinių aviacijos varžybų arenoje.

  Aviacijos šventę globoja Kauno miesto savivaldybė, o tokias šventes aktyviai palaiko ir miesto meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pats domisi techninėmis sporto šakomis, tarp jų — ir aviacija.

  Aleksoto aerodromas — Lietuvos aviacijos lopšys

  1933 metais Aleksoto aerodrome buvo laukiama iš Niujorko parskrendančių  Dariaus ir Girėno — deja, nesėkmingai. Lakūnai naktį pakliuvo į audrą, patyrė peraukštėjimą ir krito dabartinėje Lenkijos teritorijoje, Soldino girioje. Jų garbei 1993 metais aerodromui suteiktas nacionalinio paminklo statusas ir pavadintas Dariaus ir Girėno vardu.

  Kauno aerodromą Pirmojo pasaulinio karo metais 1915 metais įkūrė vokiečiai, o atgavus nepriklausomybę čia gimė karo, sportinė ir civilinė aviacija. Aleksoto aerodrome įsikūrė ir pirmoji aviacijos stotis, pradėjo skraidyti reguliarūs reisai į Berlyną, Maskvą ir Rygą.

  Šiemet aerodromo teritorijoje, žaliojoje zonoje, planuojama įrengti aviakempingą — medinius namelius, kuriuose galėtų viešėti aviaturistai iš užsienio. Taip pat planuojama įdiegti naktinį pakilimo tako apšvietimą, kuris suteiktų galimybę lakūnams išmėginti vizualius naktinius skrydžius ir nutūpdyti lėktuvą ant apšviesto tako.

  Čia veikia keturios pilotų mokyklos, didžiausia jų — Baltijos aviacijos akademija, kuriai priklauso keli šimtai mokinių pilotų ir keliasdešimt instruktorių.

  Aerodrome vyksta ir aukščiausio lygio Europos akrobatinio skraidymo čempionatai. Paskutinis, įvykęs 2014 metais, buvo labai gerai įvertintas FAI tarptautinės organizacijos.

  Dar šia tema

  Baltijos šalys prašo JAV stiprinti NATO batalionus aviacija ir laivynu
  Tegai:
  aviacijos šventė, Kaunas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos