18:00 2018 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Vaistai, archyvinė nuotrauka

  Įvestos kompensuojamųjų vaistų priemokų "lubos"

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70 0 0

  Ekspertų manymu, Lietuvoje tikslinga ne tik nustatyti pacientų priemokų "lubas", bet ir suvienodinti kompensavimo lygmenis bei sukurti pacientų priemokų dengimo sistemą mažas pajamas gaunantiems gyventojams

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 12 dieną įsigalios kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuris dar labiau sumažins vaistų kainas pacientams, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Kaip teigia ministerija, nustačius priemokų "lubas" už kompensuojamuosius vaistus, priemoka negalės viršyti 4,11 eurų, tuo atveju, kai vaistas kompensuojamas 100 proc. Be to, nauja vaistų kainodara ir farmacijos kompanijų sumažintos kainos leido sutaupyti nemažai biudžeto lėšų ir pacientų priemokų, tad pradedama kompensuoti dar daugiau veikliųjų medžiagų.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, nors nuo 2017 metų vidurio pradėjus įgyvendinti pirminius paciento priemokų mažinimo žingsnius pacientų priemokų suma sumažėjo apie 18%, bet priemokos vis dar yra pakankamai didelės. Todėl įgyvendinant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas ir toliau bus nuosekliai siekiama jas mažinti bei kurti kitus išlaidų mažinimo mechanizmus.

  "Naujasis Kainynas parengtas pagal naują metodiką ir buvo siekta, kad pacientų sumokama suma už vaistus nebūtų tiesiogiai priklausoma nuo gamintojų teikiamų kainų. Tad nustačius kainyne didžiausią galimą paciento priemoką, žmonės per metus sutaupys apie 7,3 mln. eurų", — sako Veryga.  

  PSO jau seniai atkreipia dėmesį, kad ambulatoriniam gydymui skirti vaistai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios visi gyventojai patiria nepakeliamas išlaidas. Ekspertų manymu, Lietuvoje tikslinga ne tik nustatyti pacientų priemokų "lubas", bet ir suvienodinti kompensavimo lygmenis bei sukurti pacientų priemokų dengimo sistemą mažas pajamas gaunantiems gyventojams.

  Įgyvendinant ekspertų rekomendacijas artimiausiu metu numatyta didinti kompensavimo procentus, kad nebūtų diskriminuojamos tam tikros sergančiųjų grupės. Todėl artimiausiu metu planuojama padidinti vaistų kompensavimo lygmenį ligoms, kurios kompensuojamos 80 ir 90%, iki 100%, išskyrus kardiologines ligas, didinant nuo 80 iki 90%.

  Dar šia tema

  Vaistinės gali sulaukti slaptų pirkėjų
  Karbauskis: LVŽS žengia dar vieną žingsnį vaistų kainų mažinimo link
  Žmonės norėtų įsigyti vaistų ne tik vaistinėse
  Tegai:
  kainos, vaistai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos