23:27 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Paaiškėjo, kad po žvyru buvo paslėpta net 21 500 pakelių baltarusiškų cigarečių, šio rūkalų krovinio vertė yra apie 65 tūkst. eurų

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Lietuvos pasieniečiai sulaikė didelį išradingai užmaskuotą kontrabandinių rūkalų krovinį —  21,5 tūkst. pakelių cigarečių buvo gabenami savivarčiu ir užpilti keliomis tonomis žvyro, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Vilniaus pasienio rinktinės G. Žagunio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, tikrino 33-ejų Šalčininkų rajono gyventojo ir jo vairuoto savivarčio "MAN" dokumentus.

  21 тысячу пячек сигарет спрятали под землей
  21,5 tūkst. pakelių cigarečių

  Sunkiasvore transporto priemone buvo gabenamas žvyro krovinys. Pasieniečiams kilo klausimų dėl šio krovinio. Į kėbulą įlipęs VSAT pareigūnas iš pradžių keliose vietose žvyrą pasmaigstė strypu. Kilo įtarimų, kad po žvyro kroviniu gali būti dar vienas krovinys, tik nelegalus.

  Tada pasienietis pasidarbavo kastuvu. Vienoje vietoje nužėręs storą žvyro sluoksnį jis prisikasė iki savivarčio dugno. Čia kastuvas smigo į paslėptą dėžę su rūkalais.

  Tuomet VSAT pareigūnai "MAN" nukreipė į užkardos teritoriją. Čia nuspręsta išversti žvyrą. Kartu su juo ant žemės pabiro didelis kontrabandinių cigarečių krovinys. Paaiškėjo, kad po žvyru buvo paslėpta net 21 500 pakelių cigarečių. Rūkalai paženklinti Baltarusijos akcizo ženklais.

  Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 65 tūkst. eurų.

  Vairuotoją, Šalčininkų rajono gyventoją, pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Cigaretės ir savivartis saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje.

  Tegai:
  kontrabandiniai rūkalai, Lietuva

  Svarbiausios temos