21:36 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.8360
  Lietuvos pasai, archyvinė nuotrauka

  STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje

  © Sputnik / Констанция Ждановская
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Kaip įtariama, už neteisėtą atlygį užsienio piliečiams buvo sudarytos sąlygos fiktyviai išlaikyti lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminus bei gauti šių egzaminų baigimo pažymėjimus

  VILNUS, liepos 10 — Sputnik. Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, sudarant galimybę užsieniečiams neteisėtai legalizuoti savo buvimą Lietuvoje, praneša spaudos tarnyba.

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Vilniaus rajono valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos dalis narių įtariami veikę bendrininkų grupėje su kitais asmenimis, per tarpininkus savo neteisėtais veiksmais galimai sudarę galimybę užsieniečiams neteisėtai gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

  Kaip įtariama, už neteisėtą atlygį užsienio piliečiams galimai buvo sudarytos sąlygos fiktyviai, neturint reikalaujamų žinių, išlaikyti lietuvių kalbos ir Konstitucijos pagrindų egzaminus bei gauti šių egzaminų baigimo pažymėjimus, reikalingus, teikiant prašymus Migracijos departamentui dėl leidimų nuolat gyventi Lietuvoje.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą, šiandien pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu, veikiant bendrininkų grupėje, iš viso 9 asmenims: komisijos pirmininkei, dviem komisijos nariams bei šešiems privatiems asmenims. Tarp proceso dalyvių yra ir buvusių migracijos sistemos darbuotojų.

  Siekiant nustatyti visas tyrimui reikšmingas aplinkybes, visi įtariamieji yra sulaikyti, atlikta daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose.

  Veikdami neteisėtai, asmenys sudaro sąlygas Lietuvoje veikti "pilkajai migracijai". Turimais duomenimis, nemažai trečiųjų šalių piliečių per Lietuvą siekia nesąžiningais būdais imigruoti į ES šalis ir ten legalizuotis, laisvai judėti Šengeno erdvėje.

  STT ir anksčiau yra tyrusi korupcijos apraiškas dėl leidimų gyventi Lietuvoje užsieniečiams išdavimo. Nuo 2014 metų STT tirtose bylose, vienuolika asmenų buvo kaltinami prekyba poveikiu, išduodant leidimus užsienio šalių piliečiams laikinai gyventi Lietuvoje, iš kurių keturi — buvę Migracijos departamento vadovaujamas pareigas užimantys asmenys ir du specialistai, du advokatai ir du advokato padėjėjai bei vienas verslininkas.

  Už šiuos korupcinius nusikaltimus teismas kaltais pripažino Migracijos departamento vadovaujančias pareigas užėmusią darbuotoją, advokatą, advokato padėjėją ir vieną verslininką. Jiems skirtos baudos, siekiančios 8 500 eurų, kiti savo kaltę pripažino ir buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

  Dar šia tema

  STT: beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų yra giminės
  STT įtaria korupciją Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente
  Tegai:
  užsieniečiai, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuva

  Svarbiausios temos