18:43 2018 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Katedros aikštė, Vilnius

  Ką sostinėje siūlo nuveikti patys gyventojai ir garsūs miestiečiai

  © Photo: Facebook Remigijus Šimašius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  60 0 0

  Vilnius yra įvairiapusis, kaip ir jame gyvenantys žmonės — ryte vilniečiai kviečia pamatyti bundantį, sportuojantį ir kava kvepiantį miestą, dieną — pažinti turistinius objektus, vakarą skirti grožėjimuisi Vilniaus gamta

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Vilniaus gyventojai užsienio svečius į sostinę kviestų pasigrožėti architektūra ir gamta — šias priežastis kaip pagrindines paskatas aplankyti miestą įvardijo beveik trečdalis apklausoje dalyvavusių vilniečių, rašo sostinės savivaldybė.

  Jiems pritarė ir žinomas aktorius bei didžėjus Rimas Šapauskas, svečiams iš užsienio rekomenduojantis užsukti į Sapiegų parką.

  Tokias Vilniaus gyventojų rekomendacijas atskleidė šių metų birželį miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros "Go Vilnius" užsakymu atlikta apklausa. Joje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis Lietuvos sostinės gyventojų.

  Vilniečiai atskleidė, kad skirtingu dienos laiku Vilnių galima pamatyti vis kitaip — kaskart naujai ir netikėtai.

  "Vilnius yra įvairiapusis, kaip ir jame gyvenantys žmonės. Ryte vilniečiai kviečia pamatyti bundantį, sportuojantį ir kava kvepiantį miestą, dieną — pažinti turistinius objektus, vakarą skirti grožėjimuisi Vilniaus gamta", — kalba "Go Vilnius" vadovė.

  Apklausos duomenimis, 28,2 proc. Vilniaus gyventojų užsieniečius į Lietuvos sostinę kviestų dėl vertingų architektūros objektų, 27,8 proc. rekomenduotų į savo miestą atvykti dėl gražios gamtos. Tuo tarpu 15,5 proc. apklausos dalyvių kaip svarbiausią priežastį atvykti į Vilnių išskyrė šiuolaikinio meno renginius ir objektus, 13,9 proc. — skanų maistą. 6,2 proc. vilniečių užsienio turistus savo miestą rekomenduotų dėl pramogų ir linksmybių.

  Apklausos duomenys rodo, kad ryte daugiausia vilniečių — 34,3 proc. — turistams siūlo išgerti kavos jaukioje Senamiesčio kavinėje, 23,6 proc. — pasivažinėti dviračiu Neries krantine. 16,8 proc. apklausos dalyvių rytines valandas turistams siūlytų praleisti lietuviškame Halės ar Benedikto turguje, 11,4 proc. — kviestų pabėgioti Vingio parke. Dienos metu svečiams siūloma aplankyti turistų pamėgtus architektūros objektus, galerijas ir muziejus, o vakare — leistis į pasivaikščiojimą po Užupį, pasigrožėti miesto panorama iš oro baliono ar nuo Trijų Kryžių kalno.

  Dar šia tema

  Vilniuje įsikūrė "Meilės sodas"
  Dalai Lama Vilniuje mokė laimės meno
  Šimtmečio savanoriai jau šią savaitę pradėjo teikti paslaugas sostinės svečiams
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos