20:24 2019 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  dėšra, archyvinė nuotrauka

  Keliautojams nepavyko įvežti į Lietuvą daugiau kaip 2 t draudžiamų produktų

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Pasak VMVT direktoriaus Dariaus Remeikos, kas mėnesį iš keleivių asmeninio bagažo konfiskuojama apie 300 kg įvairių maisto produktų; dažniausiai konfiskuojami lašiniai, dešros, sūriai, pieno produktai, mėsos konservai

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos sienos kirtimo kontrolės punktuose iš keliaujančių asmenų bagažo konfiskuota daugiau kaip 2 tonos draudžiamų įvežti gyvūninių produktų, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  VMVT pažymi, kad tai beveik dvigubai daugiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Dažniausiai konfiskuojami lašiniai, dešros, sūriai, pieno produktai, mėsos konservai.

  "Kas mėnesį iš keleivių asmeninio bagažo konfiskuojama apie 300 kg įvairių maisto produktų. Reikėtų keliautojams priminti, kad nesilaikant nustatytų reikalavimų ir nepaisant draudimų, gali grėsti ne tik draudžiamų vežti produktų konfiskavimas, bet ir administracinė atsakomybė", — komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

  Direktoriaus teigimu, visos pasienio kontrolės punktuose veikiančios institucijos bendradarbiauja ir stengiasi, kad keliaujančius žmones pasiektų kuo daugiau informacijos apie šiuos draudimus.

  Saugantis gyvūnų užkrečiamųjų ligų, draudžiama iš trečiųjų šalių į ES teritoriją įvežti mėsos ar pieno produktų ir gaminių. Atsivežti draudžiama net ir nedidelius šių produktų kiekius savo reikmėms. 

  Kaip keliautojai laikosi šio reikalavimo, tikrina Muitinės departamento pareigūnai, o sienos kirtimo punktuose, kuriuose nėra Muitinės ir VMVT pasienio veterinarijos postų, — Valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

  Pasienio postuose gausu vaizdinės informacijos apie mėsos ir pieno produktų gabenimą, pastatyti konteineriai, kad keliautojai turėtų galimybę išmesti produktus savanoriškai, prieš atliekant patikrinimus.

  Tegai:
  maisto produktai, Lietuva

  Svarbiausios temos