01:03 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva privalo narkotikų platintojui sumokėti daugiau kaip 12 tūkst eurų

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Dėl prastų kalinimo sąlygų valstybė turės išmokėti už narkotikų platinimą nuteistam piliečiui daugiau nei 12 tūkst. eurų

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nurodė Lietuvai sumokėti beveik 12 tūkst. eurų kompensacijos šalies piliečiui Antonui Ščensnovičiui, nuteistam už narkotikų laikymą, praneša RIA Novosti su nuoroda į portalą "Delfi".

  Lukiškių kalėjimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александра Липовец

  Ščensnovičius buvo sulaikytas 2010 metais už narkotikų laikymą su ketinimu juos platinti, tačiau teismo nuosprendis buvo paskelbtas tik 2014 metų sausį: Aukščiausiasis teismas skyrė jam vienuolikos su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

  Portalas rašo, kad, anot EŽTT, nuteistasis 2010-2013 metais didžiąją laiko dalį turėjo mažiau nei tris kvadratinius metrus asmeninės erdvės, Lukiškių tardymo izoliatoriuje yra daug nešvaros, trūksta ventiliacijos, žiemą nėra pakankamo šildymo.

  "Išanalizavęs pateiktą medžiagą, teismas priėjo prie išvados, kad pareiškėjo suėmimo sąlygos Lukiškių tardymo izoliatoriuje nuo 2010 metų vasario 24 dienos iki 2013 metų gegužės 13 dienos prilygo žeminančiam elgesiui, kurį draudžia Konvencijos 3 straipsnis", — rašoma teismo sprendime.

  Antradienį EŽTT nurodė Lietuvai sumokėti Ščensnovičiui beveik 12 tūkst. eurų kompensaciją. Per tris mėnesius jam turės išmokėti 11 tūkst. 900 eurų už neturtinę žalą ir 300 eurų už patirtas išlaidas. 

  Dar šia tema

  Dėl neskaidrių viešųjų pirkimų Kalėjimų departamente Lietuvai padaryta didelė žala
  Vyriausybė nori perkelti Lukiškių kalėjimą iš Vilniaus už Norvegijos pinigus
  Valdžia ruošiasi iškelti visus kalėjimus iš Vilniaus
  Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal mirčių nuo narkotikų skaičių
  Briuselyje aptartos narkotikų paplitimo ES problemos
  Tegai:
  kompensacija, Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT), Lietuva

  Svarbiausios temos