20:55 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  207

  Šiuo metu visos Europos nacionalinės valdžios institucijos, įskaitant Lietuvą, atšaukia vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano, pagaminto "Zhejiang Huahai Pharmaceuticals", Kinijoje

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Europos vaistų agentūra (EVA) peržiūri vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos valsartano, kurį tiekia kompanija "Zhejiang Huahai Pharmaceuticals", esanti Linhai, Kinijoje, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

  Šiuo metu visos Europos nacionalinės valdžios institucijos, įskaitant Lietuvą, atšaukia vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano, pagaminto "Zhejiang Huahai Pharmaceuticals", Kinijoje.

  Vaistinės logotipas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Peržiūra prasidėjo po to, kai gamintojas nustatė  priemaišą veikliojoje medžiagoje valsartane, kurią bendrovė tiekia gamintojams Europos Sąjungoje, gaminantiems kai kuriuos vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano. Priemaišų atsiradimas veikliojoje medžiagoje buvo netikėtas, ir manoma, kad jis susijęs su veikliosios medžiagos gamybos būdo pokyčiais.

  Vaistai, kurių sudėtyje yra valsartano, yra skirti pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį, siekiant sumažinti komplikacijas, tokias kaip miokardo infarktas ir insultas. Jis taip pat skirtas pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu ar neseniai patirtu miokardo infarktu.

  Vaistinė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Europos vaistų agentūra toliau vertins, ar priemaišos gali kelti pavojų pacientams.

  Netikėta priemaiša buvo rasta veikliojoje medžiagoje, naudojamoje tik kai kurių vaistų, kurių sudėtyje yra valsartano, gamybai.

  Jums gali būti išduodamas kitas valsartano turintis vaistas arba skirtas alternatyvus gydymas, kai jūs kreipsitės į gydytoją dėl vaisto recepto išrašymo.

  Vaistai, kurių sudėtyje yra priemaišų, jau išimti iš rinkos, tad vaistinėse esantys vaistai yra kokybiški ir tinkami vartoti.

  Dar šia tema

  Įvestos kompensuojamųjų vaistų priemokų "lubos"
  Pernai vaistų kainos Lietuvoje nuosekliai mažėjo
  Šiais metais lietuviai atnešė į vaistines 14 tūkst kg pasenusių vaistų
  Tegai:
  vaistai, Lietuva

  Svarbiausios temos