19:04 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  262

  Po to, kai Rusija nutraukė vizų išdavimą projekto dalyviams, organizatoriai nusprendė siųsti ekspedicines grupes į Kazachstaną

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas laiko Rusijos valdžios institucijų sprendimą atsisakyti išduoti vizas "Misija Sibiras" dalyviams bandymu "trinti istorinę atmintį". Tai politikas paskelbė Facebook paskyroje.

  "Rusijos vyriausybės sprendimas neišduoti vizų ekspedicijos dalyviams, mano nuomone, tik dar kartą patvirtina jų siekį trinti istorinę atmintį, neleisti jaunimui domėtis trėmimų istorijomis, pakirsti mūsų vertybinį stuburą. Tai žema ir trumparegiška", — rašo Ušackas.

  Po "Misijos Sibiras" projekto sustabdymo, organizatoriai nusprendė perkelti ekspediciją į Kazachstaną, kur taip pat buvo ištremta apie 50 tūkstančių lietuvių.

  Buvęs ministras pasiūlė išlydėti projekto dalyvius "taip garsiai, kad Kremlius paspringtų".

  Birželio pabaigoje Rusijos ambasada Lietuvoje įspėjo, kad Maskva daugiau vizų jaunimui, kuris pagal projektą "Misija Sibiras" keliauja į Rusiją tvarkyti tremtinių laidojimo vietas. Rusijos URM pabrėžė, kad vizų išdavimų sistabdymas susijęs su nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, nauja tvarkymo taisyklių redakcija. Rusijos Federacijos ambasada teigia, kad Lietuvoje sudaromos dirbtinės kliūtys, trukdančios tvarkyti sovietinius kapus ir monumentus.

  Projektas "Misija Sibiras" buvo pradėtas 2006 metais. Jo pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Be to, projekto dalyviai susitinka ir bendrauja su likusiais tose vietose tautiečiais.

  Rusijos ambasada Vilniuje pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų sukurta "akivaizdžiai neįprasta padėtis nesuteikia kito pasirinkimo, kaip tik įvesti apribojimus Lietuvos memorialinių projektų Rusijoje atžvilgiu".

  Dar šia tema

  Ekspedicija "Misija Sibiras" šiais metais vietoj Rusijos keliaus į Kazachstaną
  Fotofaktas: prezidentė papusryčiavo su "Misija Sibiras" dalyviais
  Lietuvos URM tikisi, kad Rusija pakeis savo sprendimą dėl "Misijos Sibiras"
  Tegai:
  Misija Sibiras, Vygaudas Ušackas, Kazachstanas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos