16:21 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Valstybės institucijos turi turėti daugiau svertų, nustatydamos įkainius už valstybės deleguotų funkcijų vykdymą, nes atskirais atvejais po privalomo suderinimo su Notarų rūmais įkainiai ženkliai padidėdavo

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos inicijuotiems Notariato įstatymo ir Antstolių įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma atsisakyti privalomo notarų atlyginimo dydžio ir antstolių vykdymo išlaidų dydžių suderinimo su notarų ir antstolių teisines bendruomenes vienijančiomis asociacijomis, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

  Valstybės institucijos turi turėti daugiau svertų, nustatydamos įkainius už valstybės deleguotų funkcijų vykdymą, nes atskirais atvejais po privalomo suderinimo su Notarų rūmais įkainiai ženkliai padidėdavo.

  Atsižvelgdamas į įstatymuose įtvirtintus kriterijus, atlyginimo dydžius, jų apskaičiavimo bei apmokėjimo tvarką tvirtintų teisingumo ministras, suderinęs su finansų ministru. Keičiant notarų atlyginimo ir vykdymo išlaidų dydžius, su Notarų bei Antstolių rūmais būtų ir toliau konsultuojamasi Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

  Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, Teisingumo ministerija vertina šių profesinių asociacijų patirtį ir pagalbą, rengiant teisės aktus, ir įsiklauso į jų pagrįstą nuomonę, tačiau prerogatyva nustatyti notarų atlyginimų ir vykdymo išlaidų dydžius turėtų būti suteikta išimtinai valstybei. Įtvirtinti tokį reglamentą siūlė ir tyrimus atlikusios Konkurencijos taryba bei Specialiųjų tyrimų tarnyba.

  Šių įstatymų pataisas dar turės priimti Seimas.

  Notarai ir antstoliai yra valstybės įgalioti asmenys, kurie turi išskirtines teises atlikti tam tikras teisines paslaugas (tvirtinti sandorius, vykdyti priverstinį išieškojimą), kurių vykdymą valstybė privalo užtikrinti ir kontroliuoti.

  Dar šia tema

  Kaliningrado antstoliai ieško skolininkų pasienyje su Lietuva ir Lenkija
  Tegai:
  notarai, antstoliai, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos