17:44 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1001
 • RUB68.9755
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (304)
  28

  Pamatęs pasieniečius estas suprato neišvengsiąs sulaikymo, todėl metė mašiną ir bandė pasišalinti pėsčiomis

  VILNIUS, liepos 12 – Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė estą, kuris bandė į Lenkiją išvažiuoti savo šalyje pavogtu automobiliu "VW Passat", ant kurio buvo suklastoti ranka piešti numeriai, praneša VSAT.

  Trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnų ekipažas vyko pro Lazdijų rajono Žemaitkiemio kaimą. Tarnybinis visureigis prasilenkė su Lenkijos link važiavusiu automobiliu "VW Passat", ant kurio buvo estiški numeriai.

  Vos kelias akimirkas juos mačiusiems Kalvarijos pasieniečiams numeriai pasirodė labai įtartini. Dėl to jie pristabdė savo visureigį ir apsisuko, norėdami patikrinti "VW Passat" vairuotoją.

  Šis tuo metu dingo iš pasieniečių akiračio, nuo asfalto nusukęs į žvyrkelį. Juo VSAT pareigūnai nusivijo įtartiną automobilį. Netrukus jie "VW Passat" pamatė paliktą šalikelės krūmynuose. Tas pats pasieniečių ekipažas iškart ėmėsi tikrinti vietovę ir beveik už kilometro nuo paliktos mašinos prisivijo žvyrkelio šalikele einantį vyrą.

  Угнанный автомобиль
  Vogtas "VW Passat“

  Jis buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai – 41-erių Estijos pilietis. Jis neslėpė vairavęs "VW Passat". Įtariama, kad pamatęs pasieniečius estas suprato neišvengsiąs sulaikymo, todėl pats metė mašiną ir bandė pasišalinti pėsčiomis. Pasieniečiai išsiaiškino ir tai, kad šis 2006 metų laidos automobilis pavogtas Estijoje. Mašinos paiešką šios valstybės teisėsauga buvo paskelbusi tą pačią dieną, trečiadienį.

  Ant "VW Passat" pritvirtinti originalūs šiai mašinai išduoti numeriai buvo užklijuoti balta plėvele. Ant jos ranka buvo nupiešti kiti estiški "numeriai", dėl kurių šis automobilis ir susilaukė Kalvarijos pasieniečių dėmesio.

  VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Estą pasieniečiai uždarė į areštinę. Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

  Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 42, įtariama, vogtus automobilius. Daugiausiai tarp juos vairavusių asmenų pagal pilietybes buvo rusų (12), baltarusių (10) ir lietuvių (9).

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (304)

  Dar šia tema

  Vilniečio automobilyje pareigūnai rado 2 tūkst pakelių kontrabandinių cigarečių
  Policija sučiupo automobilių ridos klastotoją

  Svarbiausios temos